مالکان ۲۸۳ خودرو در جاده‌های خراسان ‌رضوی جریمه کرونایی شدند

مشهد- ایرنا- جانشین رییس پلیس راه خراسان‌رضوی گفت:مالکان ۲۸۳ دستگاه خودرو با پلاک غیربومی طی ۲۴ ساعت گذشته در جریان اجرای طرح منع ورود به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی در جاده‌های خراسان ‌رضوی جریمه شدند.

سرهنگ محمد قانعی‌نژاد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد مالکان ۲۵۰ دستگاه خودرو به دلیل ورود به شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی جریمه ۱۰ میلیون ریالی شدند.
وی اضافه کرد: مالکان ۳۳ دستگاه خودروی غیربومی نیز با ورود به شهرهای با وضعیت نارنجی جریمه پنج میلیون ریالی شدند.
جانشین رییس پلیس راه خراسان‌ رضوی گفت: همچنین طی این مدت ۸۷۰ دستگاه خودرو با پلاک غیربومی نیز از جاده‌های استان برگردانده شد و به رانندگان هزار و ۲۸۳ دستگاه خودرو نیز طی ۲۴ ساعت گذشته تذکر داده شد.
اجرای طرح منع ورود خودروهای غیربومی به شهرهای با وضعیت نامناسب کرونایی، در پی آبی شدن وضعیت شیوع ویروس کرونا در مشهد از ١٣ دی ماه پارسال متوقف اما اجرای آن دوباره از ۱۸ بهمن ماه سال گذشته به خاطر زرد شدن وضعیت مشهد آغاز شد که تا ۲۵ اسفندماه پارسال ادامه یافت.
امسال نیز با قرمز شدن وضعیت مشهد از نظر شیوع کرونا، این طرح از ۱۹ فروردین ماه به اجرا گذاشته شد.
بر اساس گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت ۳۹۸ تن دیگر از هموطنان مبتلا به کووید ۱۹ طی شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۷ هزار و ۱۳۰ تن رسید.
در این‌ مدت ۲۴ هزار و ۳۴۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۹۰۱ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۴۳۵ نفر رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha