فرماندار: تعطیلی اراک در صورت تثبیت نشدن وضعیت کرونا پیشنهاد شد

اراک - ایرنا - فرماندار اراک گفت: تعطیلی ۱۰ روزه اراک در صورت تثبیت نشدن وضعیت شیوع کرونا در این شهر تا پایان هفته جاری، به ستاد مدیریت مقابله با کرونای استان مرکزی پیشنهاد شده است.

« حسین بختیاری» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و تکمیل ۱۰۰ درصدی تخت‌های بیمارستانی شهرستان اراک و خستگی شدید کادر بهداشت و درمان، اگر وضعیت بیماری کووید ۱۹ تا پایان هفته جاری در این شهر به تثبیت نرسد، نیاز است یک تعطیلی ۱۰ روزه انجام شود.

وی بیان کرد: البته  مرجع تصمیم‌گیری در خصوص تعطیلی تنها ستاد مدیریت کرونای استان مرکزی است و فرمانداری پیشنهاد دهنده است.

فرماندار اراک ادامه داد: به طور میانگین در ۱۰ روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در استان مرکزی روزانه ۶۰۰ مبتلا بوده که از این تعداد به طور میانگین ۲۰۰ تا ۳۰۰ مورد مربوط به شهرستان اراک است.

بختیاری اظهار داشت: تعداد فوت شدگان ناشی از کووید ۱۹ نیز در استان مرکزی روزانه به حدود ۲۰ نفر رسیده که پنج تا هفت نفر آن مربوط به شهرستان اراک است.

وی تصریح کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان اراک به حدود ۹۰ درصد رسیده که این جای تقدیر دارد.

فرماندار اراک افزود: اصناف و کسبه در مقابله با موج چهارم ویروس کرونا در این شهرستان همکاری خوبی داشته‌اند که امید است این مهم همچنان تداوم داشته باشد.

بختیاری گفت: تخلفاتی در برخی اصناف، دستگاه‌ها، نهادها و سایر بخش‌ها وجود دارد که موارد روزانه و به صورت مستمر از سوی بازرسان رصد می‌شود.

وی عنوان کرد: امید است با افزایش رعایت پروتکل‌ها، هر چه زودتر این موج نیز به تثبیت برسد و تعداد مبتلایان و فوتی‌ها روز به روز کاهش یابد.

فرماندار اراک تاکید کرد: نیاز است مردم همچنان خطر ویروس کرونا را جدی بگیرند و دستورالعمل‌های بهداشتی را به صورت کامل رعایت کنند.

اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۸۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

روز گذشته (دوشنبه) ظرفیت تخت‌های بیمارستانی آخرین سانتر کرونا در اراک تکمیل شد و شیب تعداد مبتلایان و فوتی‌ها در استان مرکزی نیز بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تند است.

با فوت ۱۹ بیمار مبتلا به کرونا در استان مرکزی در شبانه روز گذشته، تعداد مرگ و میر ناشی از این ویروس به یک هزار و ۶۶۰ نفر رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =