انجام ۸۹۷۹ مورد تست «پی سی آر» در مبادی مرزی رسمی کشور

تهران _ایرنا_ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از غربالگری ۱۸۳ هزار و ۴۱۷ نفر در مبادی مرزی رسمی کشور خبر داد و گفت: از هشت هزار ۹۷۹ نفر که دارای علائم بودند، تست «پی سی آر» گرفته شد که ۵۰ نفر از مسافران مشکوک به بیماری کرونا به قرنطینه منتقل شدند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر؛ مهدی ولی پور ضمن تاکید بر تداوم اجرای طرح کنترل بهداشتی مسافران در مبادی مرزی کشور گفت: این طرح با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ٢٠ اسفندماه کلید خورده و تا صبح ۳۱ فروردین ماه، ۱۸۳ هزار و ۴۱۷ نفر از مسافران کنترل و غربالگری شده اند.

وی افزود: در این مدت ۲۹ هزار و ۳۱۵ تست فوری و ۸۹۷۹ تست پی سی آر از مسافران مشکوک به ابتلا به کرونا گرفته شده و ۵۰ نفر از مسافران نیز به صورت موقت قرنطینه شده اند.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر اظهار داشت: این طرح با مشارکت ۴٣١ نیروی عملیاتی در ١۶ استان در حال اجراست.

این طرح با همکاری وزارتخانه های بهداشت و راه و شهرسازی با هدف شناسایی و غربالگری و انجام تست سریع و نهایی، مدیریت مسافران ورودی و مشکوک، همکاری در قرنطینه موقت و رهگیری تا اتمام فرآیند بیماری و کمک به کاهش شیوع بیماری در سراسر کشور اجرا می‌شود و از همه مسافران زمینی، هوایی و دریایی در زمان ورود به کشور غربالگری و در صورت نیاز تست سریع کرونا گرفته می‌شود.

 اکنون امدادگران و داوطلبان هلال احمر در مبادی ورودی در قالب گروه‌های سه نفره در مرزهای زمینی و گروه‌های پنج نفره در مرزهای هوایی مستقر هستند و از همه مسافرانی که وارد ایران می‌شوند تست سریع کرونا می گیرند و مسافران بیمار و مشکوک در صورت نیاز به نقاهتگاه‌های پیش بینی شده ارجاع می‌شوند.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون دو میلیون و ۲۶۱ هزار و ۴۳۵ نفر با تست مثبت در ایران به طور قطعی به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند و از این تعداد ۶۷ هزار و ۱۳۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =