۱۸هزار فقره تسهیلات بازسازی مسکن در چهارمحال و بختیاری پرداخت شد

شهرکرد-ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای تاسیس این نهاد (۱۳۵۸) تاکنون ۱۸ هزار فقره تسهیلات بازسازی مسکن با اعتبار یک هزار و ۹۰۳ میلیارد ریال در استان پرداخت شده است.

سهراب رییسی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در برنامه‌های امسال نیز پرداخت سه هزار و ۱۸۲ فقره تسهیلات بازسازی مسکن در استان پیش‌بینی شده است که برای پرداخت این تعداد فقره، ۸۲۰ میلیارد ریال تسهیلات با همکاری بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

رییسی تصریح کرد: از مجموع این تسهیلات یک هزار و ۳۴۰ فقره با اعتبار ۵۴۰ میلیارد ریال برای احداث مسکن و یک هزار و ۸۴۲ فقره با اعتبار ۲۸۰ میلیارد ریال برای تعمیرات مسکن پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری از رشد ۱۵ برابری تعداد تسهیلات بازسازی مسکن در استان از سال ۹۴ تاکنون نسبت به سال‌های قبل از آن خبر داد و گفت: در این مدت ۱۰ هزار فقره تسهیلات بازسازی مسکن با اعتبار یک هزار و ۷۷۸ میلیارد ریال در استان پرداخت شده است.

رییسی خاطر نشان کرد: در بخش بازسازی مسکن تاکنون ۱۵ هزار و ۶ فقره کمک بلاعوض با اعتباری بالغ بر ۵۵۲ میلیارد ریال پرداخت شده که حدود ۱۱هزار فقره آن از سال ۱۳۹۴ تاکنون بوده است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۷۹ هزار نفر است که ۳۶ درصد این جمعیت معادل ۳۴۰ هزار نفر در روستاها ساکن هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =