مجلس پاکستان تکلیف ماندن یا اخراج سفیر فرانسه را روشن می‌کند

اسلام‌آباد - ایرنا - پس از مذاکرات دولت پاکستان با یک گروه مذهبی ضدفرانسوی برای پایان دادن به اعتراضات در این کشور، توافق شد تا مطالبه اصلی آنان یعنی اخراج سفیر فرانسه از پاکستان در محکومیت بی‌حرمتی به مقدسات اسلامی، به صورت قطعنامه به پارلمان ملی این کشور ارائه شود.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، اعتراضات گروه تحریک لبیک در شهرهای مختلف این کشور در اعتراض به اخراج نشدن سفیر فرانسه (به دلیل اقدام توهین مجله فکاهی شارلی ابدو) پس از چند روز با مذاکرات موفق میان دولت و معترضان به پایان رسید.

وزیر کشور پاکستان روز سه‌شنبه اعلام کرد: مطالبه اصلی معترضان یعنی اخراج سفیر فرانسه، در نشست امروز نمایندگان مجلس پاکستان به صورت قطعنامه مطرح شد و پارلمان تکلیف آن را مشخص خواهد کرد.

نخست وزیر پاکستان روز گذشته با سرزنش اعتراضات خشونت آمیز گروه مذهبی مذکور و تاکید بر عزم دولت خود برای پیگیری موضوع اسلام هراسی و مقابله با اقدامات توهین آمیز در کشورهای غربی، هشدار داد که با اخراج سفیر فرانسه نمی‌توان جلوی این پدیده را گرفت بلکه ضرر اصلی متوجه پاکستان خواهد بود.

«عمران‌خان» عناصر افراطی در کشورهای غربی را به ارتکاب تحرکات عامدانه علیه اسلام و مقدسات مسلمانان متهم کرد و افزود: راهکار اصلی برای مقابله با پدیده اسلام هراسی، جبهه مشترک حاکمان مسلمان برای زیر فشار قرار دادن غرب است تا جلوی اقدامات توهین آمیز گرفته شود.

دولت پاکستان هفته گذشته در واکنش به اعتراضات اخیر و تجمعات خشونت آمیز هواداران گروه مذهبی موسوم به «تحریک لبیک» که خواستار اخراج سفیر فرانسه بودند، فعالیت آن را ممنوع کرد.

سفارت فرانسه در پاکستان نیز درپی تظاهرات اخیر ضدفرانسوی در شهرهای مختلف پاکستان به اتباع خود توصیه کرد به دلیل وجود تهدیدهای جدی، پاکستان را ترک کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha