مسئولان زندان دلسوز خانواده مددجویان هستند

تهران - ایرنا - رییس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت:‌ مسئولان زندان نسبت به خانواده مددجویان دلسوز هستند که البته این یک وظیفه است.

 به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، محمد مهدی حاج محمدی در مراسم افطار مددجویان ندامتگاه دماوند اظهار داشت: اگر به موضوع خانواده زندانیان که هیچ تقصیری در ارتکاب جرم ندارند، بی توجه باشیم، تلاش های فرهنگی و تربیتی ما موثر نخواهد بود. 

وی در این مراسم افطار که با حضور امام جمعه و دادستان های دماوند و فیروزکوه و جمعی از قضات برگزار شد، ضمن تأکید بر لزوم رسیدگی به خانواده های زندانیان گفت: بر اساس تأکیدات ریاست محترم قوه قضائیه، در سال ۱۴۰۰  به خانواده های زندانیان بیشتر از گذشته توجه می شود و مدیران کل و روسای زندان های سراسر کشور، حداقل در طول هفته یکبار با سرکشی به منزل  زندانیان به وضعیت آنان رسیدگی کرده و گزارش بازدید و تأثیر آن را به ستاد سازمان ارسال می نماید.

 رئیس سازمان همچنین گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان، توفیق بوده تا هر روز از خانواده یکی از زندانیان سرکشی شود، این موضوع نشان می دهد مسئولان زندان نسبت به خانواده مددجویان دلسوز می باشند که البته این یک وظیفه است. 

حاج محمدی ادامه داد: این که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، در نظام اسلامی چنانچه یک زندانی به بیست سال حبس محکوم شود ولی در طی حبس نشان دهد متنبه شده است می توان حتی نوزده سال و نیم حبس وی را بخشید، نشان می دهد حتی به مجرمینی که جرم سنگین مرتکب شده اند، امیدوار هستیم.

 در این دیدار مددجویان ندامتگاه دماوند که همراه رئیس سازمان زندان ها بر سر سفره ضیافت افطار حضور داشتند در فضایی صمیمی با وی گفت وگو کردند.

همچنین به درخواست آنان، از یدالله قاسمی رئیس مددکاری ندامتگاه که بیشترین نقش را در آزادی زندانیان و رسیدگی به خانواده هایشان داشت، قدردانی به عمل آمد. 

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =