ادعای تلویزیون ژاپن در مورد حملات سایبری پکن به توکیو

تهران- ایرنا- تلویزیون ژاپن به نقل از منابع ناشناس پلیس این کشور مدعی شد ارتش چین به یک گروه هکر دستور داده است تا به حدود ۲۰۰ شرکت و موسسه تحقیقاتی ژاپنی حمله هکری انجام دهند.

به گزارش ایرنا، "ان. اچ. کی" روز سه شنبه گزارش کرد: محققان دریافته اند که یکی از اعضای حزب کمونیست چین قراردادهایی را با نام جعلی برای سرورهای اجاره ای در ژاپن منعقد کرده است که در حملات به آژانس فضایی ژاپن (Jaxa) در سال ۲۰۱۶ مورد استفاده قرار گرفته است.

محققان معتقدند این حملات سایبری توسط گروهی موسوم به تیک (Tick) و به دستور ارتش آزادیبخش خلق چین انجام شده است. تلویزیون ژاپن می گوید دو مردی که برای استفاده از این سرورها قرارداد بسته بودند ژاپن را ترک کرده اند.

ادعا شده است که آخرین مورد از یک سری حوادث مشابه، بتازگی و در میان تنش های فزاینده بین ژاپن و بزرگترین شریک تجاری آن یعنی چین صورت گرفته است.

دور تازه تنش ها بین چین و ژاپن به دنبال بیانیه مشترک توکیو و واشنگتن بعد از دیدار حضوری جو بایدن رییس جمهوری آمریکا و سوگا یوشیهیده نخست وزیر ژاپن در واشنگتن روی داد، دو کشور در بیانیه ای به ضرورت اجماع علیه چین به ویزه در مورد دریای جنوبی تاکید کرده بودند موضوعی که با واکنش شدید پکن مواجه شد.

گزارش می افزاید که «کاتسونوبو کاتو» دبیر کابینه ژاپن از اظهارنظر درباره تحقیقات در مورد حمله هکرهای چینی به ژاپن خودداری کرده است با این حال وی تایید کرده است که حملات سایبری به زیرساخت ها به طور سازمان یافته تری انجام می شود و دولت پاسخ به چنین حوادثی را مسئله مهمی می داند.

در پایان این گزارش آمده است ژاپن در ماه های اخیر به دنبال تقویت دفاع سایبری خود بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha