قالیباف از مردم خواست شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی از دولت و مردم خواست با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نسبت به کاهش شیوع ویروس کرونا همت کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «محمدباقر قالیباف»‌ در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: در شرایط سخت کرونایی کشور که بیشتر شهرستان‌ها رنگ قرمز دارند، از دولت می‌خواهیم که در کنترل، قرنطینه و اجرای محدودیت‌ها کوشا باشد تا همراه با اجرای کامل محدودیت‌ها بتوانیم روند رشد این بیماری و آسیب را متوقف کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: مجلس متوجه وضعیت سخت اقتصادی است و باید بگویم که همه توان مجلس و دولت حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا خواهد بود و امیدواریم حمایت‌های خوبی از این مشاغل انجام شود.

وی با اشاره به خبر تعطیلی دو هفته‌ای مجلس که روز گذشته منتشر شده بود، اظهار داشت: در رسانه‌ها عنوان شده بود که مجلس در هفته آینده تعطیل است، در حالی که مجلس در حقیقت تعطیل نیست. بلکه در هفته آینده به دلیل شرایط کرونایی تنها جلسات علنی صحن مجلس را تعطیل است تا از شیوع بیشتر کرونا جلوگیری شود. اما نمایندگان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رسیدگی به امور قوه مقننه به حوزه های انتخابیه خود سفر نخواهند کرد و در تهران حضور دارند.

قالیباف در ادامه گفت: کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اقتصادی، انرژی و بهداشت و درمان نیز جلساتی برای رسیدگی به امور کشور با رعایت کامل پروتکل بهداشتی خواهند داشت.

وی در ادامه سخنان خود با تسلیت به مناسبت شهادت سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ایشان را از سال ۱۳۶۲ می‌شناسم و باید بگویم که فردی متدین و انقلابی بود که حتی قبل از انقلاب در مبارزات حضور داشت. با آغاز پیروزی انقلاب اسلامی ایران به سپاه پاسداران وارد شد و در دوران دفاع مقدس در جبهه جنگ حضور کامل داشت.

قالیباف ادامه داد: سردار سید محمد حجازی در دهه ۷۰ در راستای شکل گیری نیروی مقاومت بسیج تلاش کرد و زمانی رییس ستاد و زمان دیگری جانشین بودند. می‌توان گفت که سازمان بسیج امروز را به نوعی مدیون زحمات این عزیز هستیم. ایشان این توفیق را پیدا کرد که در ماجرای داعش و مدافعین حرم به نیروی قدس وارد شد و در کنار شهید حاج قاسم سلیمانی حضور داشت.

رییس مجلس در پایان شهادت سردار حجازی را به مردم شهیدپرور و ولایتمدار اصفهان تسلیت گفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =