۱۸ کلاس درس در هلیلان ساخته می‌شود

ایلام - ایرنا - دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی (بنیاد علوی) هلیلان با بیان اینکه ۱۸ کلاس درس در این شهرستان در سال جاری ساخته می‌شود، گفت: از این میزان ۶ کلاس با مشارکت اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام و ۱۲ کلاس نیز بطور مستقل توسط بنیاد علوی احداث خواهد شد.

احمد همتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متوسط هزینه ساخت هر کلاس درس مشارکتی حدود چهار میلیارد ریال است که ۲ میلیارد و ۵۰۰ ریال آن توسط اداره نوسازی و تجهیز مدارس استان و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن توسط بنیاد علوی هزینه می شود.

وی افزود: همچنین از بودجه سال گذشته ۱۶ کلاس در حال احداث است که از این میزان ۱۱ کلاس با مشارکت نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان که شامل هنرستان هشت کلاسه شهر کهره ، مدرسه روستای شاران و پنج کلاس نیز بصورت مستقل توسط بنیاد علوی ساخته می شود.

دبیر بنیاد علوی هلیلان با بیان اینکه هزینه ساخت فضاهای آموزشی در این شهرستان بیش از کل استان است و در مجموع هفت کلاس درس کانکسی در شهرستان وجود دارد،  گفت: برای حذف مدارس کانکسی این شهرستان، ۶ کلاس درس با مشارکت نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و یک کلاس بطور مستقل توسط بنیاد علوی در حال ساخت است.  

همتی تاکید کرد: برای تعمیر و تجهیز مدارس هلیلان نیز تاکنون حدود ۳۳ میلیارد ریال هزینه شده است که از میزان ۲۸ میلیارد ریال توسط بنیاد علوی و پنج میلیارد ریال برای هزینه گازکشی مدارس با مشارکت اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان انجام شده است.

وی اضافه کرد: بنیاد علوی همچنین برای نوسازی و تجهیز کامل مدارس این شهرستان در سال جاری برای هر مدرسه تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال اختصاص خواهد داد.

همتی در خصوص کمک بنیاد علوی به زوج های جوان این شهرستان در سال ۹۹ گفت: این نهاد سال گذشته به تعداد ۹۲ زوج جوان هلیلانی کمک جهیزیه ۱۳۰ میلیون ریالی اهدا کرد.

به گزارش ایرنا، نهاد آبادانی و پیشرفت هلیلان (بنیاد علوی) اوایل شهریور ماه سال جاری افتتاح شد که مهم ترین هدف این نهاد محرومیت زدایی این شهرستان در قالب اجرای طرح های زیرساختی، عمرانی، اشتغالزا، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و اتمام پروژه‌های نیمه تمام است.

شهرستان تازه تاسیس هلیلان به همراه ملکشاهی جزو ۲۷ شهرستان هدف آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان کشور هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha