ملکشاهی و هلیلان در وضعیت زرد کرونا قرار گرفتند

ایلام  - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۲ شهرستان ملکشاهی و هلیلان که در وضعیت نارنجی بودند در محدوده زرد قرار گرفتند و سیروان نیز از وضعیت قرمز به وضعیت نارنجی تغییر یافت.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد کریمیان روز سه شنبه در کارگروه رسانه استان ایلام اظهار داشت: شهرستان های ایلام، آبدانان، ایوان، بدره، مهران، چرداول، دره شهر و دهلران همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی افزود: امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی سایر شهرستان ها نیز از وضعیت قرمز خارج شده و وضعیت استان در شرایط پایداری قرار گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: خودداری از دورهمی ها، در خانه ماندن، رعایت فاصله گذاری اجتماعی از مهمترین راه های پیشگیری از کرونا است.

دکتر کریمیان تاکید کرد: چنانچه مردم هشدارها را جدی بگیرند کرونا مهار می شود و تعداد مبتلایان، بستری ها و فوتی نیز کاهش می یابد.

۳۳ هزار و ۵۰۴ نفر تاکنون در استان ایلام از ابتدای شیوع کرونا به این ویروس مبتلا شده اند که از این تعداد ۷۱۰ نفر به علت این بیماری جان خود را از دست داده اند.

با ورود موج چهارم شیوع این ویروس از ابتدای فروردین ماه ۱۴۰۰ تعداد افراد مبتلا و بستری در مراکز درمانی افزایش قابل توجهی در استان ایلام داشته و هم اکنون ۳۲۷ نفر از بیماران در بیمارستان ها بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =