۹۶۰ نمونه بندناف در بانک خون اردبیل ذخیره‌سازی شد

اردبیل - ایرنا - مسئول دفتر نمایندگی بانک خون بندناف رویان اردبیل از ذخیره‌سازی ۹۶۰ نمونه از استان اردبیل در این بانک خبر داد.

به گزارش ایرنا، پریسا رضائی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: همچنین عقد قرارداد این دفتر برای ذخیره خون بندناف در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ماقبل، رشد ۶۹ درصدی داشته است.

وی بیان کرد: در سال گذشته ۲۱۳ نمونه خون بند ناف توسط دفتر نمایندگی بانک خون بندناف رویان اردبیل جمع‌آوری و جهت ذخیره به بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف ارسال شد. 

رضایی به ارائه خدمات HLA در استان توسط این دفتر اشاره و خاطرنشان کرد: سال گذشته با جذب و آموزش نیروی انسانی، ارائه خدمات این دفتر در شهرستان‌های خلخال، پارس‌آباد و مشگین‌شهر توسعه یافت و امسال با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم سایر شهرستان‌ها نیز تحت پوشش بیشتر قرار خواهند گرفت.

وی اضافه کرد: متقاضیان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت www.rsct.ir یا به دفتر نمایندگی استان واقع در اردبیل، شهرک کارشناسان، فاز ۳، میدان شفا، ساختمان جهاددانشگاهی، طبقه سوم مراجعه کنند و یا با شماره تماس ۰۴۵۳۳۷۵۰۸۳۸-۰۹۳۷۲۸۳۵۶۳۲ تماس بگیرند.

خون بندناف به عنوان منبع سلول‌های بنیادی در درمان بیماری‌های صعب العلاج نظیر سرطان خون موثر است و دیابت، فلج مغزی اطفال، اوتیسم و آسیب‌های چشمی و نخاعی با این سلول‌ها قابلیت درمان دارند،

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha