۳۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۹
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 84302345
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وضعیت کرونایی دیلم قرمز تیره شد

بوشهر- ایرنا- دبیرستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: طبق گزارش نرم افزار سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان دیلم این استان از قرمز پرخطر به قرمز تیره به معنی حداکثر خطر تغییر رنگ داد.

دکتر سعید کشمیری روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: همچنین براساس این سامانه شهرستان‌ کنگان که تا پیش از این قرمز بود به نارنجی تغییر رنگ داد و براین اساس شهرستان‌های دیر و کنگان استان بوشهر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

وی بیان کرد: هفت شهرستان دیگر این استان شامل بوشهر، دشتستان، گناوه، عسلویه، تنگستان، جم و دشتی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

طبق رنگ بندی‌های کرونایی، قرمز به معنای خیلی پرخطر، قرمز تیره به معنی اوج گیری بستری کرونایی، نارنجی به مثابه پرخطر، زرد مساوی با خطر متوسط و آبی نماد کم خطر است. 

کشمیری اضافه کرد: ثابت ماندن رنگ‌های کرونایی شهرستان‌های استان بوشهر و افزایش روند ابتلا و به دنبال آن بستری‌ها بیانگر بی توجهی مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی است که انتظار می‌رود با توجه به گردش ویروس مردم با حساسیت بیشتری نسبت به رعایت این دستورالعمل‌ها اقدام کنند.

وی یادآور شد: با اعمال محدودیت‌های کرونایی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی از دیماه سال گذشته به غیر از شهرستان تنگستان همه ۹شهرستان استان بوشهر در وضعیت آبی قرار گرفتند اما با توجه به برخی عادی انگاری‌ها و سهل انگاری‌ها به تدریج رنگ کرونایی این شهرستان‌ها به زرد و امروز ۸۰ درصد شهرستان‌ها به رنگ قرمز و نارنجی تغییر رنگ داده اند.

کشمیری ادامه داد: در زمان حاضر ۴۶۰ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که از این تعداد ۶۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۲۸ نفر از آنان نیز در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

وی با اشاره به جان باختن ۶ نفر در روز گذشته به علت ابتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۹۵۸ نفر در این استان به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اضافه کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۳۱هزار و ۳۸۳ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند و آمار بیمارستان‌ها بیانگر روند رو به رشد موارد ابتلا و بستری در این استان است که برای عبور از پیک چهارم و پایان این دوره از بیماری کووید ۱۹ همراهی آحاد مردم ضروری است.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =