۳۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۶:۴۶
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84302333
۰ نفر

برچسب‌ها

ایران و افغانستان پیرامون تحولات اخیر گفت وگو کردند

کابل - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران با معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان پیرامون تحولات اخیر این کشور بحث و تبادل نظر کرده و از حمایت جمهوری اسلامی ایران از موضع دولت افغانستان اطمینان داد.

به گزارش ایرنا، وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد که «میرویس ناب» با «بهادر امینیان» در مقر وزارت خارجه این کشور دیدار و در مورد تحولات اخیر پیرامون روند صلح افغانستان و تقویت روابط دوجانبه، دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون وزارت امور خارجه افغانستان از همکاری ایران در تقویت اجماع منطقه‌ای برای حمایت از روند صلح افغانستان ابراز قدردانی کرد.

ناب، ضمن اشاره بر تحولات اخیر در روند صلح افغانستان و اعلام خروج نیروهای حمایت قاطع از افغانستان، در باره آغاز فصل جدید همکاری های امنیتی، سیاسی و توسعه‌ای بین افغانستان و جامعه جهانی روشنی انداخته و گسترش همکاری های دوجانبه میان افغانستان و ایران را در راستای استقرار صلح در کشور و منطقه، با اهمیت خواند.

سفیر جمهوری ایران، از تعهد  ایران برای تداوم همکاری‌های همه‌ جانبه با افغانستان به‌ ویژه در راستای موفقیت مذاکرات صلح، حفظ قانون اساسی و دستاوردهای دو دهه گذشته با افغانستان اطمینان داد.

هردوطرف، پیرامون تقویت همکاری های دوجانبه به بویژه برگزاری نشست کمیته مشترک اقتصادی و تطبیق پروژه های توسعه‌ای به ‌هدف بلندبردن سطح مبادلات تجاری و تقویت همکاری های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بین دو کشور، بحث و تبادل نظر کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =