۳۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲:۴۰
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84302314
۱۱ نفر

برچسب‌ها

آمریکا از ادامه حملات در عراق ابراز نگرانی کرد

نیویورک- ایرنا- سخنگوی پنتاگون از ادامه حملات در عراق ابراز نگرانی کرد اما با ارجاع به تحقیقات در حال انجام دولت عراق، از هرگونه ارزیابی نسبت به آن خودداری ورزید.

به گزارش ایرنا، جان کربی در نشست خبری روز دوشنبه خود افزود: حضور ما در عراق برای کمک به دولت آن در تعقیب داعش است و روابط ما با عراق و نیروهای امنیتی آن بسیار قوی است.

وی خاطرنشان کرد: عراقی‌ها در حال تحقیق از حملات انجام شده، هستند و باید اجازه دهیم کارشان را انجام دهند. ادامه حملات، نگران کننده است و ما در رایزنی با دولت آن را مطرح کرده‌ایم و حق دفاع از خود را محفوظ می‌داریم.

روسیه

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا درباره تحرکات نظامی روسیه هم گفت: ما از روسیه می‌خواهیم انباشت تحریک‌آمیز نیروهای خود را در مرز اوکراین متوقف سازد.

کربی با بیان اینکه "عملیات ما در دریای سیاه به صورت مناسب ادامه می‌یابد"، افزود: روسیه گفته است که تحرکات نیروهایش برای آموزش است اما با این حال قصد آن برای ما روشن نیست.

وی ارزیابی گزارش‌های مطرح شده علیه روسیه برای پرداخت پول به طالبان به منظور کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان را متوسط و ضعیف برشمرد و در عین حال گفت این به معنای نبودن چیزی نیست.

افغانستان

سخنگوی پنتاگون همچنین بار دیگر بر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تاکید کرد و گفت: همه نیروهای آمریکایی بدون استثنا از افغانستان خارج خواهند شد به جز اندکی که برای حفاظت از سفارت می مانند.

کربی خاطرنشان کرد: هیچ برنامه و بحثی برای حضور دوباره آمریکا در افغانستان وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره ابراز نگرانی برخی فرماندهان ارتش آمریکا برای خروج از افغانستان هم گفت: وزیر دفاع نگرانی دارد اما مطابق دستور رئیس جمهوری برای خروج نیروها تا ۱۱ سپتامبر اقدام خواهد کرد.

ایران

خبرنگاری هم درباره گزارش‌هایی از توافق ایران و روسیه برای اسکورت نفتکش ایران توسط روسیه پرسید که سخنگوی وزارت دفاع پاسخ داد: هیچ چیزی برای اضافه کردن به این گزارش ندارم اما سوال خوبی است که از مسکو یا تهران بپرسید.

پاکستان
سخنگوی پنتاگون درباره همکاری پاکستان برای مبارزه با تروریسم هم گفت: ما پاکستان درباره موضوع تروریسم مذاکره داشته‌ایم.

کربی افزود: رئیس جمهوری روشن کرد که ما نیروهای خود را از افغانستان خارج می سازیم اما توانایی خود را برای مقابله با تروریسم در جلوگیری از تبدیل شدن افغانستان به مامنی برای تروریست‌ها حفظ خواهیم کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha