آب سنگین و پتروشیمی شازند کمبود اکسیژن بیماران خنداب را تامین می‌کنند

اراک - ایرنا - فرماندار خنداب گفت: نیمی از کپسول‌های اکسیژن مورد نیاز مرکز درمانی این شهرستان با مشارکت آب سنگین تامین شده و مابقی نیز طی مذاکراتی با پتروشیمی شازند تا چند روز آینده تامین می‌شود.

"حسن خزایی پور" روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی در بیمارستان مهر این شهرستان، مجموعه آب سنگین متعهد شد نسبت به تامین و شارژ تعدادی از کپسول‌های مورد نیاز، اقدامات لازم را انجام دهد.
وی تاکید کرد: مسئولان شرکت آب سنگین در خصوص تامین امکانات و تجهیزات داروی بیماران کرونایی شهرستان خنداب را نیز قول مساعد دادند.
فرماندار شهرستان خنداب با اشاره به اینکه وضعیت شهرستان خنداب به لحاظ کرونایی بحرانی است، گفت: میزان مبتلایان افزایش یافته و تخت های بیمارستانی نیز اشغال شده است.
خزائی پور اظهار داشت: با توجه به اینکه این امکان وجود دارد که آمار مبتلایان و بستری‌ها در سطح شهرستان افزایش پیدا کند بنابر این  اختصاص سالن ورزشی جنب بیمارستان که متعلق به آموزش و پرورش است به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی پیش بینی شد.
وی بیان داشت: مسئولیت تامین تجهیزات و امکانات شامل تخت و پتو بر عهده سپاه و بسیج است و تامین بخشی از نیروی انسانی را هم ارتش تقبل کرده است.
فرماندار خنداب تصریح کرد: با توجه به اینکه باید در مقابل بحران‌ها آمادگی لازم وجود داشته باشد از این رو تدابیر و هماهنگی‌های لازم برای مواقع ضروری و اضطراری در سطح شهرستان اندیشیده شده است.
خزایی پور بیان داشت: بیمارستان خنداب فاقد دستگاه اکسیژن ساز و سی تی اسکن است که با قول مساعد رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک مقرر شده است نسبت به تامین این تجهیزات پزشکی در اسرع وقت اقدامات لازم صورت گیرد.
شیوع ویروس کرونا از اسفندماه پارسال آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.
۶۰۶ مورد ابتلای جدید به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته بر اساس آخرین یافته‌های آزمایشگاهی در استان مرکزی شناسایی شد.

دکتر سید " محمد جمالیان" روز گذشته ( دوشنبه) در گفت و گو با ایرنا افزوده است: از این تعداد ۱۰۳ نفر در بیمارستان‌های استان مرکزی بستری شده‌اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می‌کنند.
۵۰۳ نفر از بیماران جدید نیز به صورت سرپایی بوده‌اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه هستند.
 با احتساب ۶۰۶ مورد ابتلای جدید، تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع تاکنون به ۴۸ هزار و ۷۵۱ نفر رسیده است.

خنداب در فاصله ۹۰ کیلومتری اراک واقع شده و  حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =