۳۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱:۲۳
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84302284
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس جمهور عراق با دبیرکل سازمان ملل گفت و گو کرد

بغداد - ایرنا - برهم صالح رییس جمهور عراق در یک تماس تلفنی با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل درباره عراق و منطقه گفتگو کرد.

به گزارش ایرنا دفتر ریاست جمهوری عراق بامداد روز سه شنبه با انتشار اطلاعیه ای در این باره اعلام کرد که گفتگوی صالح با گوترش به "تحولات سیاسی و امنیتی در کشور، لزوم تحکیم ثبات و تقویت تلاش های حاکمیت قانون و تأکید بر اهمیت کاهش تنش در منطقه و عبور از بحران ها از طریق گفتگو، و نیاز به هماهنگی و تلاش برای یافتن گفتگوهای مشترک برای ایجاد ثبات در ارکان ثبات منطقه ای" اختصاص داشت.
همچنین در این تماس به این واقعیت که ثبات و حاکمیت عراق مرکز و نقطه ملاقات برای امنیت کل منطقه و منافع مردم آن است اشاره شد.

در ادامه "انتخابات پارلمانی که قرار است در اکتبر آینده برگزار شود مورد بحث قرار گرفت" و صالح بر لزوم کار و هماهنگی موثر و جدی بین سازمان ملل و کمیسیون انتخابات برای تأمین نظارت بین المللی و اطمینان از یکپارچگی فرآیند انتخابات تاکید کرد.

رییس جمهور عراق همچنین از "اطمینان مشارکت گسترده در آن و ابراز اراده آزاد برای رای دهندگان، به گونه ای که حاکمیت و احترام به تصمیم مستقل عراقی ها را تضمین کند" سخن گفت.

دبیرکل آنتونیو گوترش نیز ضمن استقبال از "تحولات مثبت در این کشور، بر حمایت سازمان ملل از تلاشهای مقامات عراقی برای تقویت امنیت و ثبات و تحکیم حاکمیت خود و کمک به عراق برای مقابله با چالشهای پیش روی کشور تأکید کرد.
در انتها نیز "مبارزه با تروریسم و به حداقل رساندن تأثیرات همه گیری کرونا" مورد بررسی طرفین قرار گرفت.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha