آزمون اختبار کانون وکلای دادگستری استان قزوین برگزار شد

قزوین-ایرنا- رییس کانون وکلا دادگستری استان قزوین گفت: آخرین مرحله آزمون اختبار کانون وکلای دادگستری استان قزوین با شرکت ۶۴ نفر از کارآموزان کانون وکلا برگزار شد.

محمدرضا شهیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کارآموزان وکالت پذیرفته شده در آزمون ورودی ۱۳۹۸ کانون وکلای دادگستری استان قزوین پس از سپری نمودن دوره ۱۸ ماهه کارآموزی وکالت و انجام تکالیف خود در این مدت با توجه به شرایط و محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا در اختبار کتبی و شفاهی به صورت مجازی شرکت می کنند.

وی تصریح کرد: اختبار کارآموزان وکالت شامل آزمون های کتبی و شفاهی از شش درس پایه علم حقوق بوده که طی دو هفته برگزار شده است.

شهیدی اظهار داشت: کارآموزان وکالت در روز برگزاری آزمون می‌بایست، توانمندی علمی خود را در خصوص ۲ درس معین محک بزنند و در نهایت با کسب نمره قبولی، حائز شرایط برای ادای سوگند وکالت شده و بعد از برگزاری آیین تحلیف به حرفه وکالت نایل گردند.

وی عنوان کرد: شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا در سال گذشته موجب برگزاری اختبار شفاهی به صورت مجازی شد و امسال با توجه به تشدید خطر شیوع بیماری و در راستای حفظ سلامتی کارآموزان هر دو بخش اختبار کتبی و شفاهی برای اولین بار در کانون وکلای دادگستری استان قزوین به صورت مجازی برگزار گردید.

وی ادامه داد: نتایج این آزمون به‌محض بررسی های لازم از طرف کمیسیون کارآموزی و اختبار کانون وکلای دادگستری استان قزوین اعلام خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =