ایجاد واحدهای پرورش مرغ آرین در لرستان ضروری است

خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ایجاد واحدهای پرورش مرغ آرین در استان ضرورتی است که باید در راس برنامه های خوداتکایی این محصول قرار گیرد.

به گزارش ایرنا اسفندیار حسنی‌ مقدم در نشست توسعه و پرورش حلقه های مرغ گوشتی سویه نژاد آرین اظهار کرد: به منظور خود کفایی و عدم وابستگی به بیگانگان بر مبنای دستوری که مقام معظم رهبری در سال ١٣٩٨ صادر کردند بایستی احیای و پرورش مرغ آرین بعنوان یک ضرورت در رأس برنامه های خوداتکایی در تولید گوشت مرغ در استان پی گیری شود.

وی همچنین بر تشکیل کمیته‌های فنی وتخصصی متشکل از معاونت بهبود تولیدات دامی، اداره کل دامپزشکی، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی و مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان برای اجرایی کردن تمام برنامه های مورد نیاز تولید و پرورس مرغ سویه آرین در استان تاکید کرد.

وی بیان کرد: در سطوح مختلف مرغ لاین اعم از اجداد، مادر گوشتی و نیمچه گوشتی بعنوان سویه بومی یک مزیت مهم در بخش تولید گوشت مرغ تلقی می گردد.

وی گفت: در زمینه پرورش، دوره مرغ آرین بین ٣٨ تا ٤٠ روز است و وزن آن در این مدت به ٢ تا ٢.٢ کیلو گرم می رسد و نسبت به دیگر نژادها برای تولید کنندگان زود بازده بوده و برگشت سریعتر سرمایه را برای تولید کنندگان بهمراه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان در پایان گفت: کیفیت و پروتئین بیشتر با چربی کمتر، ازدیگر مزایای گوشت مرغ ایرانی نژاد آرین محسوب می شود و برنامه توسعه سویه گوشتی مرغ آرین با ورود و پرورش تعداد ۲۰ هزار قطعه مرغ اجداد آرین به لرستان شتاب خواهد گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha