آموزش و پرورش تالش ۴۲۰ تبلت دانش‌آموزی تهیه کرد

آستارا - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش شهرستان تالش گفت: ۴۲۰ تبلت با مشارکت خیران و از محل منابع دولتی برای تحصیل دانش‌آموزان در فضای مجازی تهیه و تحویل داده شده است و این شهرستان، بالاترین میزان تامین این وسیله را در استان دارد.

سید مرتضی مختاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۲ هزار معلم، مدیر، معاون، نیروی اداری، خدماتی و غیره در آموزش و پرورش شهرستان تالش فعالیت می کنند و به دلیل بازنشسته شدن ۲٠٠ نفر تلاش می کنیم با گرفتن سهمیه از طریق سهمیه آزمون استخدامی و فارغ التحصیلان مراکز دانشگاه فرهنگیان و سوادآموزانی که در شرایط استخدام قرار دارند، کمبود را جبران کنیم.

وی با اشاره به نزدیکی هفته معلم گفت: برخلاف سال های گذشته که بزرگترین جشن روز معلم استان را در شهرستان تالش در سالن تختی با حضور همکاران و خانواده های آنان برگزار می کردیم، متاسفانه امسال به دلیل شرایط خاص کرونا امکان برگزاری جشن وجود ندارد.
وی افزود: برنامه های این هفته را در فصای مجازی متمرکز خواهیم کرد و از همه مدیران خواسته شده تا برنامه‌های گرامیداشت هفته معلم را در بستر برنامه شاد و در گروه‌های دانش‌آموزی پایه ریزی و اجرا کنند و از معلمان نمونه طی مراسمی با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن فرمانداری تجلیل خواهد شد.

آموزش و پرورش تالش ۳۷ هزار دانش آموز دارد و برای جلوگیری از شیوع ویروس عالمگیر کرونا، کلاس های درس مدارس و دانشگاه ها در فضای مجازی برگزار می شود.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha