وزارت بهداشت در تکمیل هشت طرح درمانی ایلام مشارکت می کند

ایلام - ایرنا - نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: هشت طرح نیمه تمام دانشگاه علوم پزشکی ایلام با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تکمیل می شود.

به گزارش ایرنا، سارا فلاحی با اشاره به دیدار با معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار داشت: بر این اساس برای تکمیل این پروژه ها ۵۰ میلیارد ریال اعتبار در اردیبهشت ماه از طرف وزارت بهداشت به حساب دانشگاه علوم پزشکی استان واریز می شود.

وی یادآور شد: این پروژه‌ها در شهرستان‌های آبدانان، ایوان و مهران قرار دارند.

نماینده ایلام افزود: همچنین مقرر شد برای ساخت مرکز جامع سلامت شهرستان هلیلان، طبق توافقات قبلی دانشگاه علوم پزشکی استان با بنیاد علوی و مشارکت ۵۰ درصدی این بنیاد، وزارت بهداشت نیز ۲۰ درصد در ساخت این مرکز مشارکت کند.

در این دیدار معاون بهداشتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی هم گفت: وزارت بهداشت برای تکمیل پروژه های درمانی شهرستان های هلیلان و ملکشاهی آمادگی دارد.

دکتر علیرضا رییسی در خصوص تامین داروی مورد نیاز برای استان ایلام نیز خبر از رایزنی‌ با رییس سازمان برنامه و بودجه کشور داد و افزود: یک درصد ارزش افزوده برای تامین دارو به ایلام اختصاص داده خواهد شد و همچنین مقرر شد برای مناطق محروم به ازای هر شبکه، یک خودرو اختصاص داده شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha