نتانیاهو خواستار برگزاری انتخابات برای تعیین نخست وزیر جدید شد

تهران- ایرنا- منابع خبری روز دوشنبه گزارش دادند، «بنیامین نتانیاهو» ‌نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای تعیین نخست‌وزیر جدید این رژیم خواستار برگزاری انتخابات مستقیم شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روسیا الیوم، نتانیاهو پس از اینکه در رایزنی با نفتالی بنت رهبر حزب یمینا برای تشکیل کابینه ناکام ماند، خواستار برگزاری انتخابات مستقیم برای تعیین نخست وزیر جدید شد.

بر اساس این گزارش، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از دیدار با رهبر حزب یمینا بر رد قاطعانه درخواست بنت درباره اعطای پست نخست‌وزیری به او تأکید و بیان کرد: ما نیازمند یک انتخابات مستقیم هستیم و مسخره است که بنت نخست‌وزیر باشد.

این گزارش می‌افزاید، نتانیاهو پیشنهاد حزب «شاس» برای برگزاری یک رأی‌گیری خاص (انتخاب مستقیم)  به‌ منظور انتخاب نخست‌وزیر جدید را تأیید کرده تا این‌گونه سناریوی رفتن به انتخابات پنجم طی دو سال اخیر را دور بزند.

پیش‌تر روزنامه عبری زبان «اسرائیل هیوم» اعلام کرده بود که ریاست کابینه جدید رژیم صهیونیستی بر عهده «نفتالی بنت» خواهد بود در حالی که پیش‌تر نتانیاهو مامور تشکیل کابینه معرفی شده بود.

طبق اعلام نتیجه نهایی رای‌گیری انتخابات چهارم کنست از سوی کمیسیون انتخابات رژیم صهیونیستی، حزب راست‌گرای لیکود به ریاست نتانیاهو و متحدان سنتی او با وجود تصاحب ۵۲ کرسی، از کسب اکثریت لازم برای تشکیل کابینه جدید باز ماندند و رئیس این رژیم تصمیم گرفت تا «نتانیاهو» را بار دیگر مأمور تشکیل کابینه کند.

برخی احزاب در سرزمین‌های اشغالی پیش‌تر اعلام کرده بودند که در صورتیکه نتانیاهو از حضور در کابینه رژیم صهیونیستی به عنوان نخست وزیری کناره گیری کند، آماده ائتلاف با حزب لیکود به منظور ایجاد کابینه این رژیم هستند.

نتانیاهو که با مخالفت‌های گسترده داخلی مواجه است، به منظور فرار از محاکمه و زندانی شدن به دلیل فساد مالی و ارتشا، همچنان بر نشستن بر کرسی نخست وزیری در سرزمین‌های اشغالی پافشاری می‌کند.

انتشار خبر انتخاب بنت به عنوان مامور تشکیل دولت به جای نتانیاهو نشان دهنده اوضاع نابسامان سیاسی اسرائیل و بروز تنش‌ها در تشکیل کابینه جدید و معرفی اعضای آن است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha