شهرستان‌های فارس در وضعیت قرمز و نارنجی کرونا هستند

شیراز- ایرنا- جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: ۲۷ شهرستان فارس همچنان در وضعیت قرمز و ۹ شهرستان دیگر نیز در وضعیت نارنجی شیوع ویروس کرونا هستند.

عبدالرضا قاسم پور،روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نسبت به یک ماه قبل افزایش داشته اما هنوز تا نتیجه مطلوب و اثرگذار فاصله داریم و انتظار است که مردم استان رعایت این دستورالعمل‌ها را بیش از گذشته در دستور کار قرار دهند.
او ادامه داد: هرچه درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر باشد آمار مبتلایان و فوتی‌ها هم کاهش خواهد یافت.

۹ هزار واحد صنفی متخلف تعطیل شدند

وی تصریح کرد: همچنین از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون افزون بر ۹ هزار واحد صنفی در استان پلمب و ۴۰۲ هزار و ۵۸۹ خودرو متخلف نیز جریمه شدند و با سایر متخلفان و ناقضان دستورالعمل‌ های بهداشتی در سایر بخش‌ها نیر برخورد شد.
معاون استاندار فارس، با اشاره به تداوم محدودیت‌های کرونایی تا پایان هفته جاری افزود: در صورت تداوم شرایط، تداوم محدویت‌ها را نیز شاهد خواهیم بود.

نتیجه ۳۳ درصد تست‌های کرونا در استان مثبت است

قاسم‌پور، با بیان اینکه نتیجه ۳۳ درصد تست‌های کرونا در استان مثبت است گفت: میزان اشتغال تخت‌های عادی بیمارستانی نیز ۹۵ درصد و تخت‌های بستری ویژه نیز ۷۷ درصد است.
وی، تعداد فوتی‌های روز گذشته در استان را ۳۶ مورد دانست و افزود: ۹۷ درصد مبتلایان به کرونا در استان بهبود یافته و سه درصد نیز فوت کرده‌اند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: هم‌اینک ۲ هزار و ۶۰۱ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۴۶ بیمار شرایط مطلوبی ندارند.
قاسم پور اظهار داشت: به جز بیمارستان‌های دولتی، بیمارستان‌های پیوند بوعلی، مسلمین، بهشتی، بعثت، کوثر، ام آر آی مرکزی، دنا و اردیبهشت هم بیماران کرونایی را پذیرش می‌کنند.
او گفت: طی یک هفته اخیر یک هزار تخت جدید به تعداد تخت‌های بیمارستانی برای بستری بیماران کرونایی افزوده شده و در صورت نیاز از ظرفیت بخش خصوصی و امکانات مراکز درمانی نظامی نیز استفاده خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =