کرملین: به تهدید آمریکا در مورد ناوالنی توجهی نمی کنیم

مسکو- ایرنا - دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که به تهدید اخیر آمریکا علیه روسیه در مورد الکسی ناوالنی که در صورت مرگ وی با پیامدهایی مواجه می شود، توجه نمی کنیم.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، پسکوف روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در مورد تهدید آمریکا در مورد ناوالنی فعال سیاسی مخالف دولت دولت روسیه گفت: به این گونه اظهارات مقامهای کشورهای دیگر هیچ توجهی نمی کنیم.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه تصریح کرد: وضع سلامتی زندانیان و محکومان در روسیه نمی تواند موضوع مورد توجه کشورهای غربی باشد. 

 پسکوف در واکنش به این سوال که برخی مقامات کشورهای دیگر در مورد وضع ناوالنی ابراز نگرانی کرده اند، اظهار کرد: این مورد نگرانی از مواردی نیست که ما به آن توجه کنیم.

وی همچنین در واکنش به فراخوان برخی مخالفان دولت روسیه برای برگزاری اجتماع اعتراضی در روز ۲۱ ماه آوریل در حمایت از ناوالنی گفت که این درخواست ها برای اعتراض از شهروندان روس مقیم خارج از روسیه اعلام می شود. 

 سازمان اجرای احکام قضایی فدرال در استان ولادیمیر روسیه امروز اعلام کرد که «الکسی ناوالنی» (منتقد دولت روسیه که از اواسط ماه مارس در زندان بسر می برد) به بخش بیمارستانی محکومان در این منطقه منتقل شد.

در پایان ماه مارس(اواسط فرودین)، وکلای ناوالنی از درد شدید کمر و مشکلات جدی در پای راست ناوالنی خبر دادند. در تاریخ ۳۱ مارس(۱۱ فروردین)، معلوم شد که وی اعتصاب غذا کرده و خواستار اجازه ملاقات پزشکان غیرنظامی شده است.

در تاریخ ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین)، پزشکان مسکو در نامه ای سرگشاده در مورد وضعیت بحرانی الکسی ناوالنی که در ۳۱ مارس به دلیل امتناع از پذیرش یک پزشک اعتصاب غذا کرده بود، منتشر کردند. 

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت واشنگتن درباره عواقب ناشی از مرگ الکسی ناوالنی به مسکو هشدار داده است. سالیوان گفت: "ما به طرف روسی گفتیم که مسئولیت آنچه برای ناوالنی در حین بازداشت اتفاق می افتد است. آنها توسط جامعه بین المللی پاسخگو خواهند بود. "

ناوالنی یکی از اصلی‌ترین منتقدان پوتین و از داوطلبان شرکت برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ میلادی روسیه بود که به دلیل محکومیت قبلی از نامزدی در انتخابات منع شد.

روسیه به تحریم های آمریکا پاسخ می دهد

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: روسیه در آینده نیز به تحریم های آمریکا بر اساس اصل متقابل پاسخ خواهد داد.

وی افزود: اگر رویکرد تحریمی آمریکا ادامه بیابد هر بار در مورد این کشور تدابیر مناسب اتخاذ و بکار گرفته خواهد شد. 

پسکوف با بیان اینکه روسیه پیشگام تبادل تحریم ها با ایالات متحده آمریکا نبوده است، اظهار کرد: این رویکرد (اعمال تحریم در مورد روسیه) مورد علاقه آمریکا است و ما چنین رفتاری را نمی پذیریم. 

آمریکا هفته گذشته هفت مقام میان رتبه و ارشد روسیه و بیش از دوازده نهاد آن کشور را در فهرست تحریمی قرار داد و ۱۰ دیپلمات این کشور را اخراج کرد.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه هفته گذشته در تماس با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، گفت که ایالات متحده "در دفاع از منافع ملی خود" محکم عمل خواهد کرد.

 روسیه در انفجار انبار نظامی در چک دخالت نداشته است

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت که مسکو ادعای طرف چک مبنی بر شرکت روسیه در انفجار انبار نظامی در منطقه وربتیچ این کشور در سال ۲۰۱۴ را نمی پذیرد.  

پسکوف گفت: این ادعا را به هیچ وجه نمی پذیریم و آن را اقدامی تحریک آمیز و غیردوستانه می خوانیم. 

آندری بابیش نخست وزیر جمهوری چک گفت که سازمان اطلاعات روسیه در انفجار سال ۲۰۱۴میلادی در یک انبار مهمات نظامی پراگ نقش داشته است.  

بابیش مدعی شد که نیروهای اداره اصلی اطلاعات روسیه مشکوک به دخالت در انفجار انبار مهمات در سال ۲۰۱۴ در شرق اوکراین هستند.

در همین حال، پلیس جمهوری چک نیز اعلام کرد که به دنبال دو نفر در رابطه با تحقیقات این پرونده است.

در اکتبر ۲۰۱۴(آبان ۱۳۸۳) چندین انفجار در یک کارخانه مهمات سازی منطقه وربتیچ در جنوب شرقی پراگ پایتخت جمهوری چک را به لرزه درآورد که منجر به کشته شدن دو کارمند یک شرکت خصوصی شد.

 پوتین در اجلاس جهانی اقلیمی شرکت می کند

پسکوف گفت که رئیس جمهوری روسیه در اجلاس جهانی اقلیمی که روز ۲۲ ماه آوریل به صورت مجازی برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد که پوتین در مورد رویکردهای روسیه برای برقراری همکاریهای بین المللی به منظور رفع پیامدهای منفی تغییرات جهانی آب و هوا صحبت خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =