غربالگری کرونایی روزانه ۳۰۰ خانواده در منطقه ۱۳ پایتخت

تهران-ایرنا- شهردار منطقه ۱۳ تهران با اشاره به تشدید طرح غربالگری شهید سلیمانی در محلات این منطقه از رصد وضعیت سلامت ۳۰۰ خانوار همزمان با موج چهارم کرونا خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «مجتبی شکری» با بیان اینکه همزمان با آغاز موج چهارم کرونا، اجرای طرح غربالگری شهید سلیمانی در منطقه ۱۳ شدت گرفت، گفت: با افزایش شدت بیماری و افرایش مراجعان به مراکز درمانی دوباره فعالیت نیروهای داوطلب در اجرای این طرح چند برابر شد.

وی افزود: روزانه از سرای محلات مجری در این طرح با بیش از ۳۰۰ خانواده درگیر کرونا تماس تلفنی برقرار می کنند و در وضعیت قرمز کرونایی شهر تهران، تست سریع و سی.پی.آر از افراد مشکوک به این بیماری گرفته می شود.

شکری با بیان اینکه این طرح با مشارکت شهرداری منطقه ۱۳، بسیج و وزارت بهداشت انجام می شود، اظهار داشت: اجرای این طرح کمک شایانی به کاهش مراجعه شهروندان به مراکز درمانی می کند.

وی ادامه داد: همچنین تیم سیار برای غربالگری در نقاط پر تردد و شلوغ تشکیل شده است که روزانه برای شناسایی افراد مبتلا به میادین میوه و تره بار، فروشگاه رفاه اعزام می شوند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: در همه جای دنیا واکسیناسیون یک وظیفه حاکمیتی است و ورود بخش خصوصی در این حوزه باعث تجاری شدن و برخورد سوداگرانه با سلامت است.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران «علی اعطا» افزود: باز شدن پای بخش خصوصی به قصد فروش واکسن به مردم، باعث کالایی شدن سلامت می شود.

وی گفت: اگر قرار است از شرکت های خصوصی در این زمینه کمک گرفته شود، فقط باید در حوزه واردات واکسن باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =