پیام‌های تسلیت شخصیت‌ها و نهادهای خارجی به مناسبت عروج سردار حجازی

تهران-ایرنا- شخصیت‌ها و نهادهای خارجی با صدور پیام‌ها و بیانیه‌های جداگانه به مناسبت درگذشت شهادت گونه سردار سید "محمد حسین زاده حجازی" جانشین فرمانده سپاه قدس، این ضایعه را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، خانواده ایشان و ملت ایران تسلیت گفتند.

به گزارش ایرنا، بسیاری از شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی در سطح منطقه با ارسال پیام‌های جداگانه ضمن ابراز همدردی، درگذشت جانباز عالیقدر سرتیپ پاسدار سید "محمد حسین زاده حجازی" جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پس از سال‌ها مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر در عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی بر اثر عارضه قلبی را به رهبر معظم انقلاب، فرماندهان سپاه پاسداران، خانواده ایشان و ملت ایران تسلیت گفتند.

سیدحسن نصرالله عروج شهادت گونه سردار حجازی را تسلیت گفت

سید حسن نصرالله ذبیرکل حزب الله در پیام خود خطاب به حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی آورده است: از طرف خود و خواهران و برادرانم در حزب الله، عمیقاً تسلیت و همدردی مان را به مناسبت درگذشت فرمانده بزرگ و جهادگر، برادر عزیز و محبوب سردار سرتیپ سید محمد حجازی (رضوان الله تعالی علیه) را به محضر شما ابراز می دارم.

در این پیام با بیان اینکه «رحلت ناگهانی ایشان در زمانی که در اوج تلاش و جهاد بودند و محور مقاومت به وجود ایشان نیازمند بود، ما را بسیار غمگین کرد»، آمده است: سالهاست او را از طریق حضورش در میان خود می شناسیم؛ او یک فرمانده حکیم، مجاهد و مهاجر در راه خدا بود؛ او برای ما برادری بزرگ و پشتوانه ای قوی، یک فداکار وفادار، الگوی اخلاقی، یک روشنفکر با تجربه و همچنین رفیق، دوست و یاری مخلص برای شهید بزرگ حاج قاسم سلیمانی (رضوان الله علیه) به ویژه در این سال های سخت و سرنوشت ساز در زندگی ملت، منطقه و مقاومت ما بود.

سید حسن نصرالله ادامه می دهد: همچنین فقدان دوست گرانمایه را که رحمت الهی و رضوان و علو درجات نصیبش شود، به سربازان مخلص شما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه قدس و خانواده شریف ایشان تسلیت می گوییم و از خداوند متعال حفظ وجود شریف شما امام و رهبر امت و امید بزرگ برای همه مظلومان و مستضعفان را خواستاریم.

دبیر کل حزب الله همچنین در پیام های جداگانه به سردار لشکر "حسین سلامی" فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار اسماعیل قاآنی  فرمانده سپاه قدس عروج شهادت گونه سردار حجازی را تسلیت گفته است.

پیام تسلیت هنیه به رهبر انقلاب به مناسبت درگذشت سردار حجازی

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز در پیامی به رهبر معظم انقلاب اسلامی درگذشت سردار حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران را به ایشان تسلیت گفت.

متن این پیام به این شرح است: ما در جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با نهایت تأثر و تألم و با رضایت به قضا و قدر الهی، خبر درگذشت سردار محمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را دریافت کردیم. از درگاه خداوند مسألت داریم ایشان را مشمول عفو و مغفرت خویش قرار داده و درجاتشان را عالی گرداند و در بهشت برین خویش جای دهد و به شما نیز در این مصیبت صبر جمیل و اجر جزیل عطا فرماید.

ما در جنبش حماس ضمن تسلیت خالصانه خدمت حضرتعالی، فرماندهی نیروی قدس، خانواده بزرگوار ایشان و عموم ملت دوست و برادر ایران، از مواضع گرانقدر ایشان در حمایت از ملت و مقاومت قهرمان فلسطین و نقش بارز ایشان در همبستگی با ملت فلسطین و قضیه عادلانه آن تقدیر کرده و ارج می‌نهیم.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) همچنین در گفتگوی تلفنی با سرتیپ اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران درگذشت جانشین ایشان سردار محمد حجازی را تسلیت گفت.
اسماعیل هنیه از حمایت‌های سردار حجازی از مقاومت فلسطین تمجید کرد.

هنیه همچنین حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت و مقاومت فلسطین و نقش نیروی قدس در این زمینه را ستود.

پیام تسلیت جنبش ۱۴ فوریه بحرین به مناسبت درگذشت سردار حجازی

جنبش ۱۴ فوریه بحرین نیز در پیامی به مناسبت عروج سردار حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، این ضایعه را را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران، ملت ایران و خانواده ایشان تسلیت گفت.

 در متن پیام تسلیت جنبش ۱۴ فوریه بحرین آمده است: با نهایت تاثر وتاسف خبر درگذشت سردار حجاری جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در پی عارضه قلبی را دریافت کردیم. این ضایعه را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران، ملت ایران و خانواده ایشان تسلیت می‌گوییم. خداوند متعال روح ایشان را قرین رحمت کند و با صالحان و اولیای الهی محشور گرداند.

پیام تسلیت جنبش جهاد اسلامی فلسطین برای سردار حجازی

  «ناصر ابوشریف» عضو دفتر سیاسی و نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران نیز در پیامی به مناسبت شهادت سردار سید محمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه، با اشاره به نقش این سردار مجاهد در حمایت از محور مقاومت به ویژه مبارزات ملت فلسطین عروج این سردار مقاومت را به تمامی آزادیخواهان جهان اسلام تسلیت گفت.

ابوشریف عروج این مجاهد بزرگ را به ولی امر مسلمین، ملت جمهوری اسلامی ایران به ویژه یاران بزرگوارش در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تمامی ارکان محور مقاومت تسلیت و از خداوند متعال برای ایشان علو درجات و خاندان معززش صبر و شکیبایی مسئلت کرد.

سردار سرتیپ حجازی خدمات صادقانه‌ای در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طول سال‌های جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق، آمریکا و اسرائیل علیه ایران انجام داده و به جبهه‌های دفاع مقدس برای حفظ نظام اسلامی کمک بسیاری کرد.

سردار حجازی به مدت ۱۰ سال ریاست سازمان بسیج مستضعفین، فرماندهی ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جانشینی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر مسئولیت‌های مهم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بر عهده داشت.

هدایت سپاه پاسداران در لبنان، همکاری در جنگ با داعش برای دفاع از حرم‌ها و اماکن مقدس از دیگر مسئولیت‌های سردار حجازی بوده است. ایشان پس از شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به پیشنهاد سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس و موافقت سردار سلامی، به عنوان جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران تعیین شد و به نحو شایسته‌ای مسئولیت‌های خود را به انجام رسانید تا اینکه روح پاکش دیروز ( ۱۸ آوریل ۲۰۲۱ میلادی) به ملکوت اعلی پیوست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha