مرحله جدید واکسیناسیون هفت هزار و ۸۰ نفر از کادر درمان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: واکسیناسیون علیه ویروس کرونا برای هفت هزار و ۸۰ نفر از کادر درمان و جانبازان استان مرکزی آغاز شد.

دکتر "علی علیمحمدی " روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تزریق واکسن آسترازنکا که از کره جنوبی تحویل گرفته شد و پرسنل بهداشت و درمان، اورژانس پیش بیمارستانی و نظام پزشکی و جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد را پوشش می دهد.
وی اظهارداشت: امید است که از اوایل یا اواسط تیر ماه واکسیناسیون عمومی آغاز شود تا بتوان هر چه سریعتر با همکاری همگانی با کمترین عوارض از این اپیدمی گذر کنیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تاکنون ۴ محموله خارجی از واکسن کرونا وارد استان مرکزی شده و بر اساس اولویت، پنج هزار نفر واکسینه شده‌اند.
علیمحمدی افزود: تزریق واکسن کرونا در دانشگاه علوم پزشکی اراک همزمان با سراسر کشور از اواسط بهمن سال گذشته آغاز شده و تاکنون چهار مرحله از کشور روسیه (اسپوتنیک وی)، ۲ محموله از کشور چین(سینوفارم) و یک محموله نیز از کشور هند (بهارات) وارد و به افراد گروه هدف تزریق شد.
وی اظهار داشت: تا این لحظه در هیچ یک از افرادی که این واکسن‌ها را دریافت کرده‌اند، عارضه جدی گزارش نشده است.
وی تاکید کرد: طبق برنامه‌ای که وزارت بهداشت اعلام کرده، بخش عمده‌ای از همکاران بهداشت و درمان واکسینه شده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با توجه به اوج گیری و ادامه دار بودن پیک چهارم و افزایش شدید تعداد مبتلایان، بستری و فوتی‌ها، به مردم توصیه کرد تا واکسیناسیون عمومی، همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

علیمحمدی بیان کرد: زدن ماسک، شست و شوی مرتب دست ها و رعایت فاصله دو متری همچنان بهترین روش برای مدیریت و کنترل کرونا است، منتهی به شرطی که هر سه این موارد با هم و همزمان انجام شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: به هیچ وجه به شایعات و اخبار جعلی مبنی بر فروش واکسن‌های کرونا توجه نشود، چراکه با توجه به اینکه تمام واکسن‌های مورد تایید وزارت بهداشت در سامانه ثبت و سپس عرضه و تزریق می‌شوند، این نوع تبلیغات بیشتر چیزی شبیه به کلاهبرداری و سودجویی دلالان است.
شیوع ویروس کرونا از اسفندماه پارسال آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha