۳۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۱۲
کد خبرنگار: 3131
کد خبر: 84300885
۱ نفر

برچسب‌ها

۷۰ هزار تست کرونا در خراسان شمالی انجام شد

بجنورد- ایرنا- مدیر آزمایشگاه های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: ۷۰هزار مورد تست کرونا از ابتدای شیوع ویروس کووید ۱۹ در استان با علائم افراد مشکوک گرفته شده است.

به گزارش دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی، سیدجواد هاشمی اظهار داشت: هم اکنون ۲ آزمایشگاه بیمارستانی و یک آزمایشگاه بخش خصوصی برای آزمایش کووید ۱۹ در استان در نظر گرفته شده است و درحال حاضر محدودیتی از نظر تعداد کیت های آزمایشگاهی در استان نداریم.

وی با اشاره به فعال شدن سریع آزمایشگاه های دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹، افزود: این آزمایشگاه ها قابلیت انجام روزانه هزار تست کرونا را دارند و در حال حاضر روزانه ۷۰۰ تست بیماری کووید ۱۹ در استان انجام می شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز ۱۱ آزمایشگاه خصوصی، ۶ آزمایشگاه درمانگاهی و ۱۱ آزمایشگاه بیمارستانی در خراسان شمالی وجود دارد.

ویروس کرونا نخستین بار با شناسایی یک بیمار مشکوک  به کووید۱۹ در اسفندماه ۹۸ در خراسان شمالی شیوع یافت و در هفته اخیر وارد موج چهارم این بیماری در استان شده ایم .

هم اکنون ۴۳۶ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های این استان بستری هستند و همین تعداد بیمار نیز در چند روز گذشته پس از بهبودی نسبی بیمارستان ها را ترک کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha