۳۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۷
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84300864
۰ نفر

برچسب‌ها

ظرفیت بیمارستان ۱۵ خرداد ورامین از بیماران کرونایی تکمیل شد

تهران- ایرنا- رئیس بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد ورامین گفت: با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا و مراجعه افراد به مراکز درمانی، ظرفیت بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد از بیماران کرونایی تکمیل شد.

دکتر علی فتحی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پس از تعطیلات نوروز، شاهد افزایش تعداد مراجعان به بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد هستیم و این امر باعث شد تا ظرفیت دو بخشی که برای درمان این بیماران در نظر گرفته شده بود، تکمیل شود.

وی اظهار داشت: به دلیل افزایش تعداد مراجعان، روز گذشته یک بخش دیگر از بیمارستان برای بستری کردن بیماران کرونایی در نظر گرفته شد که ظرف مدت یک روز، ظرفیت این بخش جدید نیز همچون دو بخش دیگر تکمیل شد.

رئیس بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد ورامین گفت: علاوه بر این، تمامی ظرفیت ۱۲ تخت مراقبت‌های ویژه نیز تکمیل شده و اورژانس بیمارستان نیز به طور کامل به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

فتحی به تعداد بیماران مبتلا به کرونا که در این بیمارستان بستری هستند اشاره‌ای نکرد.

وی تصریح کرد: عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم باعث شد تا فشار مضاعفی روی کادر درمان وارد شود و اگر به هر دلیل حتی یک نفر از کادر درمان از چرخه فعالیت خارج شود، امکان جایگزینی آنان وجود ندارد.

رئیس بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد ورامین اظهار داشت: ظرفیت بیمارستان به طور کامل به درمان بیماران کرونایی اختصاص یافته و حتی برخی از جراحی‌های غیرضروری نیز در بیمارستان انجام نمی‌شود ولی تا زمانی که مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند و به فاصله گذاری اجتماعی پایبند نباشند، تغییری در روند ابتلا افراد جامعه به ویروس کرونا به وجود نمی‌آید.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا کنون ۳۸۹ هزار و ۲۶۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۲۷ هزار و ۵۹۴ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۵۱۶ هزار و ۸۶۰ دُز رسید.

بر اساس این گزارش، از دیروز تا امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۱ هزار و ۶۴۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۹۲ نفر از آنها بستری شدند.

بر اساس این اطلاعیه، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۲۳۷ هزار و ۸۹ نفر رسید و  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۰۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۶ هزار و ۷۳۲ نفر رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =