هشت محصول کمک‌ درمانی توسط شرکت دانش‌بنیان در کرمانشاه تولید می‌شود

کرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «ساینا سلامت پارس» کرمانشاه گفت: با توجه به دانشی که در حوزه شیمی داریم فرمولاسیون برخی محصولات را تغییر داده و با همین تغییر فرمولاسیون اکنون حدود هشت محصول بهداشتی و کمک درمانی مراقبت از پوست را به صورت دانش بنیان تولید می‌کنیم.

«محمود کریمی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به راه‌اندازی شرکت «ساینا سلامت پارس» از سال ۸۷، افزود: حدود یکسال بعد از راه‌اندازی شرکت، عملا وارد فاز تولید شدیم اما به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان در سال ۱۳۹۰، کار پیش نرفت و نتوانستیم ماشین آلات خارجی مورد نیاز را وارد کنیم.

وی اظهار داشت: چند سال به همین منوال گذشت و در نهایت با وارد کردن برخی تجهیزات و نیز استفاده از ماشین آلات ساخت داخل، سال ۱۳۹۵ کارمان شکل گرفت و یکی دو سال است که با تولید انبوه وارد فاز فروش محصولاتمان شده‌ایم.

کریمی یادآور شد: پیش از اینکه وارد کار تولید شوم، توزیع کننده محصولات بهداشتی بودم و نمایندگی شرکتی در کرمانشاه را بر عهده‌ داشتم اما پس از مدتی به این فکر افتادم چرا به جای اینکه توزیع کننده این محصولات باشم، آنها را در استان تولید نکنم و در همین راستا برنامه‌ریزی برای تولید را شروع کردم.

وی توضیح داد: این فرمولاسیون جدید هم اکنون با تولید شوینده های گلیسیرینه ثبت اختراع شده و عنوان آن هم «تولید شوینده های گلیسیرینه با فرمولاسیون و روش تولید جدید» است.

محصولات با نظارت سازمان غذا و دارو تولید می‌شود

مدیرعامل شرکت دانش بنیان «ساینا سلامت پارس» کرمانشاه در ادامه گفت: پس از این اختراع، شامپوهای فاقد سولفات را هم تولید کردیم که به خاطر این اختراع که هم اکنون در مراحل ثبت آن هستیم، شرکت ما در رده شرکت های دانش بنیان قرار گرفت.

کریمی اضافه کرد: این نوع شامپوها کاملا برای مو بی ضرر بوده و استفاده از آنها در پیشگیری از ریزش و جلوگیری از آسیب مو بسیار موثر است.

او یادآور شد: در مجموع محصولات ما جنبه کمک درمانی داشته و عمدتا برای پوست های حساس، رفع شوره سر، کنترل ریزش مو و بیشتر با تجویز پزشک استفاده می‌شود.

این تولید کننده مواد بهداشتی تصریح کرد: تست های مختلفی روی محصولات ما انجام شده و در این زمینه از معاونت غذا و دارو هم پروانه گرفته ایم که حکم استاندارد در حوزه کاری ما را دارد و اکنون نیز هر هفته محصولاتمان بررسی می‌شود.

او افزود: علاوه بر محصولاتی که با فرمولاسیون خودمان تولید می کنیم برای شرکت دیگری هم سه تا چهار قلم محصولات بهداشتی با همین فرمولاسیون تولید می کنیم که با برند آن شرکت به فروش می رسد.

کریمی اظهار داشت: در حال حاضر بازار هدف محصولات ما هشت استان است و تلاش داریم در گام بعدی سراغ استان های دیگر رفته و برای تمام ایران محصولاتمان را ارسال کنیم.

 نیاز به باور و حمایت مسوولان داریم

وی تاکید کرد: هم اکنون در کارخانه شرکت، بیش از ۲۵ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار هستند و امیدواریم با توسعه شرکت و فعالیت ها افراد بیشتری را مشغول به کار کنیم.

این مخترع کرمانشاهی یادآور شد: در حال حاضر برنامه داریم وارد فاز تولید کرِم شویم و با تولید این محصول عملا پکیج محصولات بهداشتی شرکت شامل انواع شوینده صورت، شامپو، پن و سایر محصولات، کامل می‌شود.

کریمی در ادامه به آشنایی خود با پارک علم و فناوری کرمانشاه در سال ۱۳۹۴ اشاره کرد و افزود: این آشنایی به غیر از کمک های مالی به تقویت روحیه و خودباوری ما خیلی کمک کرد.

وی ادامه داد: همه حمایت ها نباید مادی باشد و گاهی شرکت ها و مخترعان نیاز دارند که به آنها اعتماد شود و مسوولان باور کنند جوانان ایرانی می‌توانند کارهای بزرگ انجام دهند و این روحیه و باور را از مسوولان پارک علم و فناوری کرمانشاه گرفتیم.

مدیرعامل شرکت «ساینا سلامت پارس» گفت: در کنار این حمایت های معنوی، تسهیلات سرمایه در گردش را هم برای تولید محصولات ضدعفونی در شرکت در شرایط کرونایی دریافت کردیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha