۶ میلیارد ریال صرف توسعه ورزش ابرکوه شد

یزد- ایرنا- رییس ورزش و جوانان ابرکوه گفت: سال ۱۳۹۹ از محل بودجه استانی ۶ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال صرف ساخت، توسعه ومرمت فضاهای ورزشی زیرپوشش این شهرستان شد.

محمدمهدی متوسل روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بودجه صرف چهار پروژه شامل سالن‌های ورزشی ، زمین چمن مصنوعی و مرمت فضای ورزشی در شهر و روستاهای این شهرستان شد.

وی با بیان اینکه کمک  به فعالیت هیات‌های ورزشی، مهمترین اقدامات است اظهار کرد: سال گذشته مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال نیز به هیات های ورزشی و برگزاری جشنواره ها در این شهرستان کمک شد.

رییس اداره ورزش و جوانان ابرکوه همچنین گفت: در هفت سال گذشته ۶ زمین ورزشی چمن مصنوعی با ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع وسعت در سطح روستاهای این شهرستان ساخته شده است .

متوسل ، توسعه ورزش برای افزایش نشاط جوانان را از اولویت های دولت بیان کرد و اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید ۹ خانه ورزش روستایی در مناطق روستایی شهرستان با همکاری دهیاران و شورای اسلامی روستاها تاسیس شده که با اجرای این طرح ها سرانه فضای ورزشی این شهرستان به ۱.۵ مترمربع افزایش یافت.

این مسوول ادامه داد: علاوه بر ساخت زمین‌های چمن ورزشی در روستاهای رییس آباد، هارونی ، اسدآباد، اسفند آباد، حسین آباد ، فراغه و مریم آباد ، سه سالن ورزشی با ظرفیت حدود چهار و ۲ هزار مترمربع ساخته شده است .

متوسل همچنین تجهیز و تعمیر استخر سرپوشیده ، تعمیر، بازسازی و بهسازی مجموعه ورزشی ابرکوه ، سالن‌های ورزشی بخش بهمن و تجهیز خانه های ورزشی روستایی را برخی از طرح‌های ورزشی بیان کرد.

رییس ورزش و جوانان ابرکوه با اشاره به شیوع بیماری ویروس کرونا و تعطیلی فضاهای ورزشی سال گذشته گفت: حدود پنج میلیارد ریال زیان به این حوزه وارد شده است.

هم ‌اکنون شهرستان ابرکوه چهار هزار و ۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته دارد که در ۴۰ هیات ورزشی فعالیت دارند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha