۳۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۴
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 84300723
۱۷ نفر

برچسب‌ها

آتش‌سوزی در پردیس جان ۶ نفر را گرفت

تهران_ ایرنا_ رئیس آتش نشانی پردیس گفت: حادثه آتش سوزی در روستای کرشت این شهرستان ۶ نفر را به کام مرگ کشاند.

مهدی درفکی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تاکنون ۳ نفر در این حادثه مجروح و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان اعزام شدند.

وی افزود: این حادثه در کارخانه اسفنج سازی در روستای کرشت اتفاق افتاد و عوامل اورژانس، آتش نشانی و نیروی انتظامی در صحنه حضور دارند.

«مجتبی خالدی» سخنگوی اورژانس کشور نیز در حاشیه حادثه حریق به خبرنگاران گفت: این حادثه به دلیل بی احتیاطی در استفاده همزمان از چسب و بنزین روی داد و فوم های موجود در کارگاه مشتعل شد.

وی با اشاره به جزئیات فوت شش کارگر کارخانه، اظهار داشت: تعدادی از کارگران نزدیک حریق بودند و برخی فاصله داشتند، ۶ نفر از آنها برای فرار از حریق به داخل سوله رفتند و پس از مدت کوتاهی در میان شعله های آتش گرفتار شدند.

سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به گرفتار شدن ۳ زن و ۳ مرد بر اساس شواهد در سوله شعله ور، اظهار داشت: افراد محبوس در سوله به دلیل شدت سوختگی قابل شناسایی نیستند و تشخیص نهایی بر عهده همکاران پزشک قانونی برای شناسایی ۶ نفر فوت شده است.

خالدی گفت: در این حادثه ۵ نفر هم مصدوم شدند، سه نفر از آنها به دلیل جراحات کم توسط همکاران اورژانس در محل حادثه درمان شدند و یک نفر به دلیل شدت جراحات در سوختگی با اورژانس هوایی به تهران اعزام شد و نفر دوم هم با ۲۰ درصد سوختگی به بیمارستان تهران اعزام شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای اطفای حریق و امدادرسانی به مصدومان حادثه اظهار داشت: به محض اعلام حادثه از سوی مرکز اطلاعات اورژانس ۴ دستگاه آمبولانس به محل اعزام و  اورژانس هوایی در لحظات اولیه حادثه برای انتقال مصدومان حاضر شد.

سخنگوی اروژانس کشور ادامه داد: با توجه به گسترده بودن حریق با بیمارستان سوانح و سوختگی برای اعزام مصدومان هماهنگی لازم انجام شد تا آمادگی پذیرش بیماران را داشته باشند.

خالدی با ابراز تاسف از فوت ۶ نفر در این حادثه، اظهار داشت: ۶ نفری که داخل سوله گرفتار شدند هیچ راه فراری به بیرون نداشتند و در این حادثه جان خود را از دست دادند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

گزارش تصویری این حادثه هم اینک در این لینک در دسترس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha