نام‌نویسی در انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت تهران تمدید شد

تهران- ایرنا- نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران اعلام کرد: دهم اردیبهشت‌ماه آخرین مهلت تمدید نام‌نویسی داوطلبان برای انتخابات هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در این استان است.

فرزانه دهنادی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دهم اردیبهشت ماه سال جاری آخرین مهلت ثبت نام اشخاص حقوقی برای حضور در هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار است و برگزاری انتخابات آن اواخر اردیبهشت ماه تا اواسط خرداد سال‌جاری خواهد بود.

وی بیان کرد: از اشخاص حقوقی که تمایل به شرکت در انتخابات هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت دارند، می خواهم که شرایط ثبت نامی را مطابق با دستورالعمل تایید صلاحیت حرفه ای که در سایت seo.ir بارگذاری کرده اند، نسبت به اعلام درخواست خود به سازمان بورس و اوراق بهادار، اقدام کنند.

نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران توضیح داد: پس از انجام مراحل احراز هویت و درصورت تایید صلاحیت عمومی و حرفه ای داوطلبان، اسامی آنها در اختیار سهامداران سهام عدالت قرار خواهد گرفت و طبق زمانبندی مشخصی که برای رای‌گیری مجازی اعلام می شود سهامداران اعضای هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت استان خود را انتخاب خواهند کرد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران تاکید کرد: علت عدم برگزاری مجامع یاد شده در اسفند ماه سال گذشته را به حد نصاب نرسیدن تعداد افراد واجد شرایط عضویت هیات مدیره شرکت های مذکور و همچنین در برخی موارد عدم اتمام فرآیند تایید صلاحیت ثبت نام کنندگان خواند.

نماینده وزیر اقتصاد در استان تهران ضمن حفظ سلامتی سهامداران در شرایط کرونایی افزود: با توجه به تعداد زیاد سهامداران، برگزاری مجامع به صورت الکترونیکی خواهد بود به همین منظور سهامداران تا قبل از زمان برگزاری مجامع، ثبت نام و انجام مراحل احراز هویت خود را در سامانه سجام انجام دهد تا در اولین فرصت با شرکت در انتخابات هیات مدیره و انتخاب افراد اصلح، آینده شرکت های سرمایه گذاری استانی را تضمین کنند.

دهنادی با اشاره به اینکه استان هایی که اولویت برگزاری مجامع را خواهند داشت از بیشترین تعداد ثبت نام در سامانه سجام برخوردار باشند گفت: در راستای بهره مندی از مزایای ثبت نام در سجام و امکان انتخاب افراد متخصص و باتجربه برای مدیریت سرمایه های آنان در سهام عدالت، در سامانه سجام به نشانی www.sejam.ir ثبت نام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها