پیشکسوت پرسپولیس: پرسپولیس مثل بارسلونا است

تهران- ایرنا- پیشکسوت پرسپولیس گفت: سبک بازی پرسپولیس مثل بازی بارسلونا است و متکی به یک نفر نیست بلکه آنها یک تیم هستند.

جمشید شاه محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، در خصوص پیروزی پرسپولیس در دو بازی نخست مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: پرسپولیس واقعا تیم منسجمی است که برای قهرمانی در آسیا تلاش می‌کند و به نظرم قهرمان آسیا می شود. پرسپولیس از نظر فنی چیزی کم ندارد و فقط خدا کند مشکلات مدیریتی وجود نداشته باشد که این تیم با فکر و خیال راحت به سمت قهرمانی آسیا برود.

وی درباره بازی پیش روی پرسپولیس با گوا هند عنوان کرد: سبک فوتبال هند دقیقاً مثل انگلیسی‌ها است، یعنی یک فوتبال سرعتی. آنها قطعا مقابل پرسپولیس با دوندگی بالا می خواهند فضاها را ببندند اما حریف بازیکنان تکنیکی و تاکتیکی پرسپولیس نمی‌شوند.

پیشکسوت پرسپولیس ادامه داد: پرسپولیس آنقدر نیروی انسانی قوی دارد که به راحتی نماینده هند را ببرد. من مدتی در هند زندگی کردم و می‌دانم سطح فوتبال آنها چیست. حتی چند بار هم با آنها بازی کردم. واقعا وقتی کرنر می زنند توپ شان به تیر یک نمی رسید و از نظر بدنی، تاکتیکی و تکنیکی ضعیف هستند اما انگلیسی بازی می کنند.

شاه محمدی در خصوص عملکرد شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر در خط حمله پرسپولیس گفت: شهریار مغانلو یک مهاجم تمام عیار است که فقط باید به او فرصت داد. بازی کردن در پرسپولیس بسیار سخت است چون فشار مردم و رسانه‌ها روی یک بازیکن وجود دارد اما باید هم به او و هم به بقیه فرصت داد تا به خودشان بیایند. شهریار اگر از نظر روحی شرایط خوبی داشته باشد می تواند بیشتر برای پرسپولیس گل بزند.

وی افزود: آل کثیر هم بعد از محرومیت و تمام شدن آن قطعاً کمی افت کرده است. به او هم باید فرصت داد تا همان عیسی همیشگی شود. در ضمن شرایط پرسپولیس طوری است که احتیاجی به مهاجم ندارد چون همه گلزن هستند. الان سبک بازی پرسپولیس مثل سبک بازی بارسلونا است و متکی به یک نفر نیست بلکه یک تیم هستند.

پیشکسوت پرسپولیس در پایان در خصوص عملکرد وحید امیری در پست دفاع چپ سرخپوشان تاکید کرد: امیری با اینکه مهاجم است اما در دفاع چپ عالی بوده آن هم به خاطر این است که او در تاکتیک های تیم حل می شود و به خاطر همین در هر پستی که بازی می کند بهترین است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha