نامزدهای احتمالی رییس جمهوری برای افزایش مشارکت مردم برنامه ارائه دهند

بجنورد- ایرنا- رییس کمیسیون اجتماعی مجلس دهم گفت: تحرکات برخی از نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰رییس جمهوری شروع شد و این افراد برای اداره امور اجرایی کشور برنامه بدهند.

دکترعبدالرضا عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این افراد باید برنامه های اقتصادی و معیشتی که برای اداره امور کشور  را ارایه دهند و این برنامه ها تا حد زیادی می تواند انگیزه مردم را برای حضور گسترده در انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری افزایش دهد.
نماینده مردم شیروان در مجلس دهم اضافه کرد: تب انتخاباتی در کشور با نزدیک شدن به زمان انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری با تبلیغات نامزدهای احتمالی تا حد زیادی بالا می رود، ولی صرف گرم شدن فضای تبلیغاتی بدون ارایه یک برنامه مدون و راهبردی برای چگونگی گره گشایی از اقتصادی و معیشت نمی تواند مردم را به سمت صندوق های اخذ رای جذب کند.
دکتر عزیزی خاطرنشان کرد : متاسفانه تحریم های ظالمانه و ویروس کرونا اقتصاد کشور ما را هم همانند سایر کشورها تحت تاثیر قرار داد و اگر در این شرایط زمانی در مسائل مهم سیاست خارجی نتیجه مناسبی کسب کنیم ،تا حد زیادی مشارکت مردم در انتخابات نیز افزایش می یابد.
وی بیان کرد: طیفی از مردم بر اساس تکلیف در هر صورت پای صندوق های رای حاضر می شوند، ولی طیفی وسیعی به صورت شناور ( آرای خاموش ) در تمام ادوار انتخابات  با شرایط سنجی در پای صندوق های رای حضور می یابند و   اگر در این زمان باقی مانده ناامیدی مردم را به دلیل مشکلات معیشتی ناشی از تحریم کاهش دهیم تا حد زیادی رای های شناور را نیز در صندوق ها خواهیم داشت.
این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان نظام بدنبال کاهش مشارکت انتخاباتی هستند، تصریح کرد: مردم انقلابی ما در زمان دفاع مقدس و پس از آن هزینه های زیادی را برای حفظ نظام داده اند و یکبار دیگر باید با مشارکت خود توطئه های دشمنان را خنثی کنند.
وی خاطرنشان کرد : مردم باید در هر شرایطی در انتخابات مشارکت داشته باشند، چرا که شرکت نکردن مشکلی را حل نمی کند و چه بهتر که در تعیین سرنوشت خود سهیم باشیم.

دکتر عزیزی گفت : نباید فراموش کرد که انتخابات یکی از مهمترین نشانه‌های دموکراسی در کشور است و دولت آینده اگر حمایت مردم را به اندازه کافی و مناسب داشته باشد، در مجامع بین‌المللی قوی‌تر حاضر شود و نتایج مناسبی را کسب کند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری، ۲۸ خردادماه امسال در کشور برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha