سومین حادثه تیراندازی طی یک روز در آمریکا با پنج مجروح

تهران- ایرنا- پنج نفر به دنبال تیراندازی و مجروح شدن در منطقه‌ای در لوئیزیانای آمریکا به بیمارستان انتقال یافتند. این سومین تیراندازی گزارش شده در این کشور طی ۲۴ ساعت است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس گزارش یک کانال تلویزیونی مرتبط با شبکه سی بی اس، این حادثه تیراندازی شب یکشنبه رخ داد و سومین حادثه تیراندازی در یک روز آمریکا محسوب می شود.

پلیس آمریکا اعلام کرده در مراحل اولیه تحقیقات در مورد این حادثه تیراندای قرار دارد و شمار زخمی ها و وضعیت آنها را تایید نکرد.

سخنگوی پلیس لوئیزیانا در این زمینه گفت: ما در حال رسیدگی به شلوغی ناشی از ترافیک در منطقه "شروپورت" بودیم که ناگهان صدای چندین تیراندازی شنیدیم.

چندین رسانه محلی نیز گزارش دادند که به سر یکی از قربانیان تیراندازی شده و چند نفر دیگر نیز به دنبال این تیراندازی زخمی شده اند.

به دنبال این حادثه تیراندازی، نیروهای پلیس به محل حادثه اعزام شدند و مجروحان به بیمارستان های اطراف انتقال یافتند.

این در حالی است که در حادثه تیراندازی دیگری یکشنبه شب در تگزاس سه نفر کشته شدند.

طی روزها و هفته های اخیر موج فزاینده ای از خشونت باسلاح گرم  آمریکا را فرا گرفته، این موج شامل کشتار شهروندان آمریکایی به دست نیروهای پلیس تا خشونت های مسلحانه در اماکن عمومی توسط شهروندان مسلح می شود.

 پس از حادثه خونبار فدکس در ایالت ایندیانا و ویسکانسین تیراندازی جدید در شهر آستین ایالت تگزاس با ۳ کشته رخ داد.

تیراندازی روز گذشته تگزاس در حالی گزارش شد که تیراندازی ساعات قبل این حادثه در ایالت ویسکانسین آمریکا  نیز حداقل سه کشته و دو مجروح برجای گذاشت.

 دولت جو بایدن تاکنون هیچ اقدام قاطعی در مورد محدود کردن حمل سلاح گرم انجام نداده است.

رییس جمهوری آمریکا پیش‌تر اعلام کرده بود که بشدت خواهان ممنوع شدن حمل سلاح‌های تهاجمی است. وی اواسط ماه فوریه (بهمن) طی سخنانی به مناسبت سالگرد تیراندازی در دبیرستانی در ایالت فلوریدا از کنگره خواسته بود که قانون حمل سلاح را بر پایه «عقل سلیم» اصلاح کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha