۳۰ روستای لرستان امسال به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت:۳۰ روستای استان امسال از محل اعتبارات توسعه خدمات عمومی روستایی به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان، شهاب حیدری روز دوشنبه در جلسه‌ای با مدیر مخابرات منطقه لرستان و کارشناسان فنی این شرکت افزود: همچنین برنامه‌ریزی لازم جهت تسریع در تامین پوشش تلفن همراه ۲۷ روستای استان صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: آزمایش و تحویل فیبر نوری نورآباد - هفت چشمه به طول ۴۰ کیلومتر جهت تامین زیرساخت ارتباطی مرکز شهرستان، پهنای باند ۶ سایت تلفن همراه و ارتقای آنها به نسل‌های پرسرعت سوم و چهارم از دیگر طرح‌های در دست اجرا به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: با تلاش صورت گرفته، مقرر شد تمامی پروژه‌های در دست اجرای استان تا پایان سال به بهره‌برداری برسد تا مردم بتوانند از خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات بهره‌مند شوند.

حیدری با بیان اینکه تامین دسترسی سایر روستاهای استان توسط اپراتورهای ­وب در دست اجرا است، گفت: این اپراتور در کل استان بیش از ۸۳ سایت کامل و ۱۳ دکل آماده نصب تجهیزات دارد و به‌صورت میانگین هر هفته سه بتن‌ریزی توسط این اپراتور انجام می‌شود.

وی ادامه داد: هدف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه خدمات مطلوب، ارزان و با کیفیت به عموم مردم به‌خصوص مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است که با اجرای این پروژه ها امکان ارائه خدمات اینترنت و دیتا با پهنای باند بیشتر و کیفیت بالاتر برای ساکنین مناطق تحت پوشش مهیا شده است.

حیدری خاطرنشان کرد: اعتبار این پروژه از محل توسعه خدمات عمومی روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (USO) تامین شده است.

۲ هزار و ۵۷۸ روستای لرستان از شبکه‌های ارتباطی بهره مند هستند و در مجموع تعداد ۹۲ هزار و ۲۵۳ مشترک فعال پهن باند ثابت در روستاها و مناطق محروم استان خدمات ارتباطی را دریافت می کنند.

همچنین  ۶ هزار و ۴۳ مشترک در روستاها و مناطق محروم این استان اینترنت پرسرعت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =