استاندار خواستار پیگیری مصوبات وزارت تعاون در خراسان جنوبی شد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی پیگیری جدی مصوبات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا حصول نتیجه نهایی را خواستار شد و گفت: درخصوص تحقق مصوبات این سفر اقدامات خوبی انجام شده و لازم است با پیگیری‌های مستمر نسبت به تحقق کامل همه مصوبات تلاش کنیم.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در نشست پیگیری مصوبات سفر معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان افزود: دستگاه‌های مجری و بهره‌بردار باید به صورت توأمان کارها را پیگیری کنند تا با سرعت و شتاب بیشتری دنبال شود.

وی به مصوبه پرداخت بیمه بیکاری کارگران واحدهای مرغداری متاثر از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده، این مهم به نتیجه نهایی رسید.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) برای سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی اظهار داشت: یکی از مصوبات این سفر، قول مساعد سرمایه‌گذاری شستا در استان است که می‌تواند به رونق تولید کمک کند.

وی اعتبار اختصاص داده شده توسط بانک توسعه تعاون به ۹ پروژه و پوشش رایگان جامعه روستایی و عشایری از بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را از دیگر مصوبات این سفر عنوان کرد که بخش عمده آنها عملیاتی شده است.

ملانوری از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خواست آخرین اقدامات انجام شده در حوزه وزارتخانه را به صورت مکتوب ارائه کند تا ضمن پیگیری در ستاد توسعه خاوران، درخصوص پروژه‌هایی که به اتمام رسیده، اطلاع‌رسانی شود.

وی گفت: سایر پروژه‌ها نیز باید با پیگیری از طریق وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرایی شود.

نشست تخصصی ذیل ستاد توسعه خاوران با موضوع "تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها/ تدبیر، تلاش، توسعه/ بررسی وضعیت پروژه‌ها و برنامه‌های حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی" برگزار شد.

در این نشست که به بررسی وضعیت پروژه‌ها و برنامه‌های حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی اختصاص داشت، مصوبات سفر معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خراسان جنوبی واکاوی شد.

سه معاون وزیر و ۲۲ مدیرکل به همراه رؤسای سازمان‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارم بهمن ماه ۱۳۹۹ به خراسان جنوبی سفر کردند و در قالب چند گروه، شرایط همه شهرستان‌های استان را مورد ارزیابی قرار دارند.

رفع مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی و مسایل کارگری و کارفرمایی، پیگیری پرداخت تسهیلات برای طرح‌های اولویت‌دار و نیازمند کمک مالی در راستای ایجاد اشتغال پایدار، پایش تمامی واحدهای اقتصادی و تخصیص تسهیلات ویژه به آنها از جمله مطالبات استان در این سفر بود که بعد از آن و طی دیدار استاندار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قول مساعد برای پاسخ به همه موارد گرفته شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha