۳۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۶
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 84300509
۰ نفر

برچسب‌ها

یونان نخستین گام برای پذیرش گردشگران را برداشت

تهران – ایرنا – یونان با برداشتن برخی محدودیت های مسافرتی، نخستین گام را برای پذیرش گردشگران در فصل سفرهای تابستانی آماده می کند،تا بتواند از زیر فشارهای اقتصادی ناشی از این ویروس عالم گیر رهایی یابد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: یونان اقدام به برداشتن محدودیت های قرنطینه گردشگری برای برخی از کشورهای جهان کرده است.

بنابراین گزارش یک مقام  یونانی اعلام کرد در نظر است تا  در ۲۴ اردیبهشت آتی بطوری رسمی این کشور درهای خود را به روی گردشگران بگشاید.

این شبکه خبری آمریکایی افزود: یونان گردشگران کشورهای آمریکا، صربستان، انگلیس و امارات که واکسیناسیون کرونا در آنها صورت گرفته است از دیگر گردشگران خارجی مستثنی ساخته و اعلام کرده نیازی به دادن تست کرونا و قرنطینه شدن در بدو ورود به یونان را نخواهند داشت.

درهمین حال دیگر گردشگرانی که قصد سفر به این کشور را دارند باید واکسن کرونا را دریافت کرده و یا دارای تست منفی ابتلا به کرونا  باشند.

یونان به شدت به صنعت توریسم وابسته است بطوری که درآمد حاصل از این صنعت ۱۶درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را شامل می شود؛ یونان بیش از سه درصد از گردشگرانی که به اروپا سفر می کنند را به خود اختصاص می دهد و ۷۵درصد گردشگران خارجی برای تعطیلات یونان را برای سفر انتخاب می کنند.

یونان هم اکنون بیش از ۳۱۵هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا دارد که از این تعداد بیش از ۹ هزار و ۴۰۰ نفر جان باخته اند.

**۱۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha