کمبود آب آشامیدنی ۲۹ هزار نفر از جمعیت بستک هرمزگان جبران شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: با کف شکنی ۲حلقه چاه‌ کمبود آب آشامیدنی سه شهر و ۱۴ روستا برابر با ۲۹ هزار نفر از جمعیت شهرستان بستک جبران شد.

امین قصمی روز دوشنبه در بازدید از چاه‌های دشت لاورمیستان در بستک افزود: با این اقدام مناطق «جناح»، «کوهیج»، «لاور میستان»، «گرن»، «میان تیر»، «پادرو»، «نهند»، «مغدان»، «فاریاب»، «گتاو»، «کاشونی» ، «خلوص»، «کهتویه»، «چاله فرامرزان»، «داربست» و شهرهای بستک از آب آشامیدنی بهره‌مند شدند.
وی بیان داشت: با بروز خشکسالی و کم بارشی در یک سال اخیر آب دشت‌های بستک افت کرده و شاهد تنش آبی در یک ماه گذشته در شهرها و روستاهای این شهرستان بودیم.
مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان اظهارداشت: برای رفع این مشکل و افزایش ظرفیت تولید آب بستک، اقدام به کف شکنی چاه های شماره سه و پنج دشت لاور میستان شد که با اتمام این عملیات، ظرفیت تولید آب بستک افزایش و بخشی از کمبودهای آب این شهرستان جبران شد.
وی ادامه می: شرکت آب و فاضلاب هرمزگان همچنین به منظور بهبود وضعیت آب شهرستان بستک، کف شکنی، حفر چاه جدید و همچنین آزمایش پمپاژ چاه آهکی شماره سه را در دست اقدام دارد.
قصمی با اشاره به اینکه با مجموع اقدام‌های انجام شده، وضعیت آب بستک بهبود و تنش‌های آبی در این شهرستان کاهش یافت، ابراز امیدواری کرد، با عملیاتی شدن  طرح‌های در دست اقدام، نیاز آبی مردم این منطقه رفع شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha