همکاری ۲۰۰ مرکز نیکوکاری با کمیته امداد یزد در اجرای رزمایش ایران همدل

یزد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد یزد با بیان ضرورت تأمین سبد معیشت نیازمندان و اطعام و افطاری در ماه مبارک رمضان در قالب رزمایش ایران همدل (اطعام مهدوی)، گفت: ۲۰۰ مرکز نیکوکاری در سطح استان یزد در اجرای رزمایش ایران همدل با این نهاد مشارکت و همکاری دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد شجاعان با اشاره به اهداف مراکز نیکوکاری محله در ماه مبارک رمضان برای خدمت‌رسانی به نیازمندان، بیان کرد: ثبت‌نام حامیان برای ایتام و فرزندان محسنین با تأکید بر پویش ایران مهربان، اجرای طرح مفتاح الجنه، اطعام و افطاری، تأمین سبد معیشتی و همیان مولا، ایجاد آشپزخانه در قالب رزمایش ایران همدل برای طبخ غذا و توزیع بین نیازمندان، تهیه و توزیع افطاری ساده بین نیازمندان محله و دریافت حداکثری زکات فطریه و کفارات ازجمله اهداف مراکز نیکوکاری در ماه مبارک رمضان امسال است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد ادامه داد: به‌منظور تحقق اهداف موردنظر در مراکز نیکوکاری ستاد راهبردی ویژه ماه مبارک رمضان ایجادشده است.

وی با دعوت از مردم نوع‌دوست و خیراندیش یزدی برای کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان گفت: کد دستوری #۰۳۵*۸۸۷۷* تلفن همراه و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۸۱۳۶۷۷۷۷۷۷ به‌منظور مشارکت نیکوکاران و پرداخت کمک‌های غیرحضوری در نظر گرفته‌شده است.

 واگذاری امور به مردم، شناسایی نیازمندان واقعی محله، شناسایی و جذب خیران محله، پیوند نیازهای محرومان محله با توانمندی‌های خیران محله، استفاده از حضور و تخصص مردم، احیای حقوق همسایگی، تقویت همبستگی‌های اجتماعی، مردمی شدن حمایت‌های اجتماعی، احیای فرهنگ انفاق، نیکوکاری و نوع‌دوستی، جمع‌آوری کمک‌های مردمی و توزیع آن بین نیازمندان و افزایش اعتماد عمومی ازجمله فواید و کارکردهای مراکز نیکوکاری محله است.

***

فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و مشاوره‌ای کمیته امداد شهرستان تفت و گاریزات در سال ۹۹ تشریح شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمدحسن وراثی، رئیس کمیته امداد شهرستان تفت بابیان اینکه رسیدگی به امور فرهنگی مددجویان تحت حمایت ازجمله برنامه‌ها و رویکردهای مهم این نهاد است، گفت: خدمات فرهنگی ارائه‌شده به مددجویان تحت حمایت شهرستان تفت در سال ۹۹ از طریق فضای مجازی، حضوری و مکاتبه‌ای (غیرحضوری) بوده است.

وی افزود: طی این مدت ۳۹۷ نفر از مددجویان تحت حمایت این شهرستان شامل زنان سرپرست خانوار، مادران دارای فرزند،‌ دختران و پسران مستعد ازدواج، کودکان ۴ تا ۷ سال، مستعدان اشتغال و خودکفائی، زوج‌های جوان (نوعروسان)، دانش آموزان و دانشجویان از برنامه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی همچون بهداشت روانی، احکام و مسائل اعتقادی، بهداشت جسمی، آموزش مدیریت بحران، مهارت‌های زندگی، فرزند پروری، سبک زندگی اسلامی، اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی، احترام به والدین و آسیب‌های فضای مجازی بهره‌مند شدند.

رئیس کمیته امداد شهرستان تفت ادامه داد: همچنین در سال گذشته ۱۷۵ نفر از مددجویان تحت حمایت در مسابقات قرآنی با عنوان جشنواره باران وحی با موضوعات قرائت، ترتیل، حفظ، مداحی، اذان، معارفی، نقاشی، قصه‌گوئی، صنایع‌دستی و دکلمه خوانی و برنامه‌های قرآنی با موضوع محفل نور و آموزشی نماز و نهج‌البلاغه شرکت کردند.

وی ادامه داد: در این مدت ۲۳۷ دانش‌آموز و دانشجو و طلبه تحت حمایت از خدمات و برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، بورسیه موسسه آموزشی قلم چی، عضویت در مدارس ایران همدل، خدمات کنکوری به دانش آموزان مستعد و علاقه‌مند، شرکت در کلاس‌های اوقات فراغت تابستان بهره‌مند شدند.

ورائی افزود: سال گذشته ۷۸ میلیون تومان در زمینه کمک‌هزینه تحصیلی، شهریه و تهیه لوازم‌التحریر، و تقدیر از نخبگان و استعدادهای برتر (دانش آموزان و دانشجویان) پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت ۳۵ میلیون تومان وام دانشجویی به هفت دانشجوی تحت حمایت مشمول اعطا شد، تصریح کرد: این نهاد در سال گذشته برای پیشبرد اهداف فرهنگی خود نسبت به برقراری تعامل با ادارات و سازمان‌های مختلف ازجمله سازمان تبلیغات اسلامی، اداره آموزش‌وپرورش، شبکه بهداشت و درمان، حوزه علمیه خواهران ام‌ابیها، پایگاه مقاومت ریحانه النبی بخ و گاریزات و اداره گاز شهرستان اقدام کرد.

رئیس کمیته امداد شهرستان تفت افزود: با پیگیری این نهاد و همکاری خیران و موسسه نیکوکاری کوثر نصرآباد ۵۰ دستگاه تبلت آموزشی تهیه و به دانش آموزان نیازمند تحت حمایت اهدا شد.

وی همچنین از ارائه ۳۰۰ مورد مشاوره فردی به‌صورت حضوری، مجازی و تلفنی به جامعه هدف تحت حمایت در این مدت خبر داد و تصریح کرد: ۳۷ دوره مشاوره و راهنمایی گروهی در موضوعات مختلف نیز برای مددجویان تحت حمایت شامل زنان سرپرست خانوار، همسران جوان، دانش آموزان دختر و پسر به‌صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

***

رئیس کمیته امداد شهرستان خاتم گفت: طی سال گذشته ۱۰ میلیارد و ۵۱ میلیون تومان وام اشتغال و خودکفایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سید رضا هاشمی پور هاشم‌آبادی با اشاره به اهمیت توانمندسازی مددجویان تحت حمایت با ایجاد اشتغال پایدار و درآمدزا گفت: طی سال گذشته ۱۰ میلیارد و ۵۱ میلیون تومان وام اشتغال و خودکفایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان خاتم افزود: ارائه تسهیلات خوداشتغالی برای مددجویان فاقد شغل همواره یکی از اهداف مهم این نهاد است، به همین منظور در سال ۹۹ که به نام جهش تولید نام‌گذاری شده بود به ۲۲۶ نفر از مددجویان تحت حمایت وام اشتغال و خودکفایی در زمینه‌های شغلی دامداری، کشاورزی، قالی‌بافی، خدمات و صنعت پرداخت شد.

وی ادامه داد: ۲۹۰ نفر از مددجویان تحت حمایت نیز سال گذشته در کلاس‌های آموزش کسب‌وکار این نهاد شرکت کردند.

هاشمی پور با اشاره به اینکه ۱۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد پس از تعامل با کارفرمایان سطح شهرستان در شرکت‌ها و کارخانجات مختلف این شهر مشغول به کار شدند، بیان کرد: کارفرمایان و صاحبان صنایع شهرستان می‌توانند با به‌کارگیری نیرو از بین مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از بسته‌های تشویقی این نهاد بهره‌مند شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =