شمار بیماران کرونایی بستری سبزوار بیشتر از میانگین خراسان رضوی است

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: شمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ واسعی سبزوار به ۲۱۰ نفر رسیده که به تناسب جمعیت این میزان ۲ برابر بیشتر از میانگین خراسان رضوی است.

دکتر علیرضا مسلم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روند بستری بیماران کرونایی سبزوار همچنان صعودی است و به طور میانگین روزانه ۲۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بستری می شوند.

وی اضافه کرد: شمار بیماران کرونایی بستری سبزوار در دوره اوجگیری موج سوم حدود ۲۴۰ بیمار بود که هم اینک با بستری ۲۱۰ بیمار و ۳۰ بیمار مبتلا در مرحله درمان سرپایی، وضعیت شهرستان سبزوار مشابه آبان ماه سال گذشته شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: همچنین تعداد بیماران ویزیت شده در مراکز ۱۶ ساعته حوزه زیر پوشش نسبت به قبل از تعطیلات نورزوی نیز پنج برابر افزایش یافته است.

مسلم افزود: عادی انگاری و عدم توجه به هشدارها در زمینه رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی این شهرستان را در وضعیت قرمز کرونایی قرار داده است.

وی با بیان این که ویروس جهش یافته کرونا سرعت سرایت بیشتری دارد ادامه داد: در شرایطی که تعداد بیماران کرونایی بستری شده و مرگ میر آنها نسبت به روزهای اخیر افزایش یافته تنها راه برون رفت از این بحران، رعایت دقیق محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی است.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه اعلام کرد که با فوت ۴۰۵ تن دیگر از هموطنان مبتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جانباختگان این بیماری در ایران به ۶۶ هزار و ۷۳۲ تن رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha