تامین تجهیزات مرزبانی با وجود کمبود اعتبارات

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی گفت: باوجود اعتبارات محدود، اما با روحیه جهادی و انقلابی، در حد بضاعت و توان خود کمک شده تا در بخش های مختلف انتظامی و مرزبانی تجهیزات و زیرساخت های مورد نیاز را تامین کنیم، اما به دلیل کمبودها و محدودیت‌ها در اعتبارات با ایده‌آل‌های خود فاصله داریم.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، حسین اشتری در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی و استاندار استان اردبیل، با اشاره به ولایت مداری و انقلابی بودن مردم استان اردبیل افزود: تقویت استان در اولویت ما است چرا که معتقدیم شان مردم متدین، ولایی و شهید پرور آن بیش از این ها بوده و به همین جهت برای خدمت به این عزیزان باید کوشا باشیم.

وی با بیان اینکه از ظرفیت های موجود در راستای حل مشکلات انتظامی استان استفاده کرده ایم، گفت: با وجود اعتبارات محدود، اما با روحیه جهادی و انقلابی، در حد بضاعت و توان خود کمک کرده ایم تا در بخش های مختلف انتظامی و مرزبانی تجهیزات و زیرساخت های مورد نیاز را تامین کنیم اما به دلیل کمبود ها و محدودیت ها در اعتبارات با ایده آل های خود فاصله داریم و نیازاست تا نمایندگان نیز کمک کنند تا نسبت به برطرف نمودن مشکلات اقدام کنیم.

وی با تاکید بر برقراری امنیت گفت: با توجه به امکانات موجود در تلاش برای تجهیز نمودن استان، هوشمند سازی تجهیزات و تشکیل اتاق مانیتورینگ در بخش راهور هستیم و این موضوع در اولویت قرار دارد و در جهت ارتقاء رتبه استان ها کوشا خواهیم بود اما این موضوع نیازمند سیر مراحل قانونی و تایید ستاد کل نیروهای مسلح است.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر لزوم ایجاد تحول در موضوعات عمرانی از جمله مسکن کارکنان ناجا گفت: با وجود حضور کارکنان ناجا در اقصی نقاط کشور جهت انجام ماموریت و برقراری امنیت، در بحث خانه های سازمانی و تامین مسکن پرسنل با کمبود اعتبار مواجه هستیم.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات در بحث مسکن کارکنان افزود: می توان گفت که بیش از نیمی از کارکنان ما با مشکل مسکن مواجه هستند و این موضوع اهتمام ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی را می طلبد چرا که منابع داخلی سازمان جوابگوی این نیاز نمی باشد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به اندک بودن اعتبارات در سال های گذشته بیان داشت: با توجه به عنایت نمایندگان مجلس اسلامی و مسئولان در ستاد کل نیروهای مسلح و با وجود افزایش اعتبار تخصیص یافته نسبت به سنوات گذشته، بخش اعظم این افزایش صرف افزایش حقوق کارکنان در سال جاری گشته که امیدواریم با مساعدت مجلس شورای اسلامی بتوانیم مشکلات را در سایر بخش ها نیز مرتفع نماییم.

سردار اشتری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، امام خامنه ای عزیز(مدظله عالی) گفت: مجلس ما مجلس انقلابی است و مجلس انقلابی باعث عزت، افتخار، پیشرفت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی می گردد.

وی گفت: پیگیر مشکلات مرتبط با ناجا بوده وهستیم و تمام تلاش خود را در جهت مرتفع ساختن آن به کار می گیریم و ضمن بررسی تمامی موارد اشاره شده در حوزه های مختلف، هم افزایی لازم را جهت همکاری با استاندار و نمایندگان محترم مجلس استان دراین زمینه خواهیم داشت.

گفتنی است، در این دیدار نمایندگان مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش امکانات و تجهیزات مرزی، جاده ای، ارتقای سطح انتظامی و برخی مسائل دیگر شهرستان های استان گفت وگو و تبادل نظر کرده و از فرمانده ناجا جهت بازدید از استان و بررسی مشکلات دعوت به عمل آوردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha