۳۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۱۴
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84300240
۰ نفر

برچسب‌ها

 بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- کشف بیش از ۲۶۰ کیلوگرم مواد مخدر در مرزهای استان، رشد ۲ برابری بودجه شهرداری تربت حیدریه، تاکید بر تغییر جهت‌گیری گسترش شهر مشهد از محور غرب به شرق از عناوین مهمترین اخبار کوتاه روز دوشنبه خراسان رضوی است.

مشهد- فرمانده مرزبانی خراسان ‌رضوی گفت: بیش از ۲۶۰ کیلوگرم مواد مخدر در سه عملیات توسط مرزبانان این استان کشف شد.

سردار مجید شجاع افزود: این مواد مخدر از نوع تریاک، هروئین و حشیش است و در خلال این عملیات سه قاچاقچی نیز دستگیر شدند.

وی ادامه داد: بخش عمده این مواد از یک دستگاه خودرو تریلی و با اشراف و هوشیاری مرزبانان کشف شد که ضمن توقیف خودرو، راننده آن دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

تربت‌ حیدریه-  رییس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر تربت‌ حیدریه با بیان این‌که بودجه امسال این نهاد خدمات اجتماعی هزار و ۷۵۱ میلیارد و ۵۹۷ میلیون ریال است گفت: این رقم نسبت به بودجه سال قبل از رشد تقریبا ۲ برابری برخوردار شده است.

نادر سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۵۸ درصد این بودجه عمرانی و بقیه به بودجه هزینه‌های جاری شهرداری اختصاص دارد.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات تصویب بودجه آن است که غالبا بودجه مصوب با عملکرد همخوانی ندارد و گاه شهرداری بدون اصلاح بودجه با هماهنگی یا بدون هماهنگی با شورا بودجه را جا به جا می‌کند.

مشهد- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با گلایه از آنچه که بی توجهی به مفاهیم آمایش سرزمین خواند، گفت: تغییر جهت‌گیری توسعه از محور غرب به شرق کلانشهر مشهد امری ضروری و در جهت حفظ محیط زیست است که به منظور برقراری توازن در بارگذاری جمعیتی و حفظ آبخوان، جهت گیری توسعه در کلانشهر مشهد باید از محور غرب به شرق این کلانشهر تغییر یابد و نظام اقتصادی و اجتماعی، متناسب با سیاست‌های سرزمینی باشد.

تورج همتی در نخستین جلسه کارگروه ارزیابی اثرات زیست محیطی امسال افزود: موضوع استقرار شهرک صنعتی تا شعاع ۳۰ کیلومتری کلانشهر مشهد منطبق با چهارچوب ضوابط زیست محیطی نیست و در حال حاضر ساماندهی کارگاههای مزاحم شهری و انتقال آنها به شهرکهای صنفی و صنعتی د ردستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: رعایت فاصله اماکن مسکونی از فضاهای صنعتی حق شهروندان است و صنعتگران و متقاضیان استقرار واحدهای صنعتی باید با رعایت اصل صداقت، به مسوولیت اجتماعی خویش و حفظ محیط زیست پایبند باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha