پیش بینی رشد ۶.۵ درصدی اقتصاد آسیا در سال ۲۰۲۱ 

تهران- ایرنا- مجمع آسیایی بوآئو که از روز گذشته / یکشنبه / در جنوب چین آغاز شده است در گزارشی اعلام کرد: اقتصاد آسیا در سال ۲۰۲۱ بهبود قابل توجهی را تجربه خواهد کرد و پیش بینی می شود نرخ رشد آن از ۶.۵ درصد فراتر رود.

به گزارش ایرنا، نشست سالانه مجمع آسیایی «بوآئو» با موضوع «تغییرات بزرگ جهان؛ تلاش مشترک جهت تقویت مدیریت جهان و پیشبرد ساخت پروژه کمربند و جاده» یکشنبه شب در استان «های‌نان» چین آغاز بکار کرد و قرار است تا یک اردیبهشت ادامه داشته باشد.  

این مجمع همچنین در گزارش دیگری اعلام کرد: با توجه به همه گیری کرونا، عملکرد اقتصادی کشورهای آسیایی به طور قابل توجهی بهتر از سایر مناطق جهان بوده است.

مجمع بوائو همچنین برای اولین بار مجموعه ای از گزارش های شاخص توسعه با نام «آسیای پایدار و جهان» را منتشر کرد. این گزارش عملکرد توسعه چندین کشور نمونه آسیایی مانند چین، هند، اندونزی، ژاپن و قزاقستان را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و معتقد است که حل مشکلات بهداشت و سلامت اولویت اصلی ارتقا توسعه پایدار است.

در یکی از این گزارش ها با اشاره به نامگذاری نشست امسال با عنوان «پیشبرد پروژه های همکاری کمربند و جاده» آمده است در هفت سال گذشته سرمایه گذاری مستقیم غیرمالی چین در کشورهای مسیر کمربند و جاده از ۱۰۰ میلیارد دلار آمریکا فراتر رفته و بیش از ۲۰۰ هزار موقعیت شغلی برای کشورهای شرکت کننده ایجاد کرده است.

بر اساس گزارش تحقیقاتی بانک جهانی، پیشنهاد  «کمربند و جاده» باعث شده است که در کشورهای ذیربط ۷.۶ میلیون تن از فقر بی رویه و ۳۲ میلیون نفر از فقر متوسط‌ رها شوند، بر اساس این گزارش، «طرح کمربند و جاده» یکی از بهترین تعریف ها از «فرصتهای چین» است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha