برداشت گندم از مزارع لارستان آغاز شد

لارستان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی لارستان گفت که برداشت محصولات زراعی شامل گندم و جو از سطح ۱۸ هزار و ۴۰۰هکتار از مزارع این شهرستان آغاز شده است.

محمدجواد مظفری روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: سطح زیرکشت محصولات گندم و جو در سال زراعی جاری در لارستان به ترتیب ۱۶ هزار و ۹۰۰ هکتار و یک هزار و ۵۰۰ هکتار است.

وی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد از اراضی زراعی لارستان به کشت محصولات گندم و جو اختصاص دارد، گفت: برداشت این محصول استراتژیک تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه دارد.

وی همچنین پیش بینی کرد تا پایان فصل برداشت بیش از ۴۰ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان به ۶ مرکز خرید گندم شهرستان تحویل داده شود.

مدیر جهاد کشاورزی لارستان گفت: کاهش بارندگی موجب خسارت فراوانی به بخش کشاورزی این منطقه شده است و پیش بینی می شود که میزان تولید و برداشت گندم از ۹۵ هزار تن در پارسال با وجود خشکسالی امسال به کمتر از ۴۵ هزار تن کاهش یابد.

او اضافه کرد: همچنین میزان برداشت در کشت دیم محصولات زراعی لارستان امسال صفر است.

مدیر اداره هواشناسی شهرستان لارستان در جنوب فارس پیش‌از این گفته است:کاهش بارندگی و همچنین پراکنش نامناسب بارش‌ها در سال زراعی جاری ظرف ۳۰ سال گذشته در منطقه و شهرهای جنوبی این استان بی سابقه است.

به گفته یوسف عباسی میزان بارش سال زراعی جاری در این منطقه حدود ۱۶.۲ میلی متر گزارش شده که در طول ۳۰ و حتی ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

شهرستان لارستان از ۵۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی شامل ۳۲ هزار هکتار مزارع دیم و ۲۳ هزار هکتار آبی برخوردار است.

این شهرستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha