۳۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۵:۲۰
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84300163
۹ نفر

برچسب‌ها

ثبت ۱۵۰ تیراندازی مرگبار در آمریکا در سال ۲۰۲۱

تهران- ایرنا- وب سایت "بایگانی خشونت با اسلحه" بامداد دوشنبه اعلام کرد که تنها ۱۰۸ روز از سال ۲۰۲۱ می گذرد و با احتساب تیراندازی های امروز، ۱۵۰ مورد تیراندازی مرگبار در امریکا رخ داده است.

به گزارش ایرنا، "بایگانی خشونت با اسلحه" (GVA) گروه تحقیقاتی غیرانتفاعی که هر حادثه خشونت با اسلحه را در ایالات متحده به ثبت می رساند در پیام توییتری نوشت:این درحالی است که ۱۵۰ مورد تیراندازی مرگبار در سال گذشته در ۳۱ ماه مه یعنی معادل ۱۵۰ روز به ثبت رسید.

براساس گزارش وب سایت بایگانی خشونت با اسلحه، در ماه ژانویه در ایالات متحده ۳۴ مورد، در فوریه ۴۰ مورد، مارس ۴۵ مورد و آوریل ۳۱ مورد تیراندازی مرگبار به ثبت رسیده است.

طبق تعاریق بایگانی خشونت با اسلحه تیراندازی مرگبار به حادثه ای گفته می شود که در آن بجز مهاجم، چهار نفر یا بیشتر به ضرب گلوله مجروح و یا کشته شوند.

طی روزها و هفته های اخیر موج فزاینده ای از خشونت باسلاح گرم از کشتار شهروندان به دست نیروهای پلیس تا خشونت های مسلحانه در اماکن عمومی توسط شهروندان مسلح آمریکا را فرا گرفته است.

تنها در روز یکشنبه دو تیراندازی در ایالات ویسکانسین و تگزاس باعث کشته شدن ۶ نفر شد.

همچنین درجریان تیراندازی در ساختمان فدکس شهر مینیاپولیس ایالت ایندیانا که در ۲۶ فروردین ماه  رخ داد، ۹ نفر از جمله فرد ضارب کشته شدند، ضارب دراین حادثه تیراندازی یک جوان سفیدپوست ۱۹ ساله آمریکایی بود وی ۴ نفر دیگر را نیز با شلیک گلوله مجروح کرد.

دولت جو بایدن به رغم انتقاد از افزایش خشونت با اسلحه گرم در کشور، تا کنون هیچ اقدام قاطعی در مورد محدود کردن حمل سلاح گرم انجام نداده است.

رییس جمهوری آمریکا پیش‌تر اعلام کرده بود که بشدت خواهان ممنوع شدن حمل سلاح‌های تهاجمی است. وی اواسط ماه فوریه (بهمن) طی سخنانی به مناسبت سالگرد تیراندازی در دبیرستانی در ایالت فلوریدا از کنگره خواسته بود که قانون حمل سلاح را بر پایه «عقل سلیم» اصلاح کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha