فرماندار: ظرفیت تخت‌های سه بیمارستان ملایر تکمیل شده است

همدان- ایرنا- فرماندار ویژه ملایر گفت: با توجه به افزایش صعودی موارد مثبت و بستری کرونا در این شهرستان، ظرفیت سه بیمارستان امام حسین(ع)، مهر و تامین اجتماعی دکتر غرضی کاملا پر شده و نگران تداوم روند افزایشی تعداد مبتلایان و بیماران بستری در این شهرستان هستیم.

«قدرت الله ولدی» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تکمیل ۱۰۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستانی ملایر زنگ هشدار است که باید شهروندان ملایری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای دقیق محدودیت‌های کرونایی دقت نظر و حساسیت بالایی داشته باشند.

وی افزود: با وجود تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی ملایر، کمبود امکانات و تجهیزات در حوزه بهداشت و درمان و به‌ویژه دستگاه‌های اکسیژن‌ساز در مراکز درمانی شهرستان نداریم.

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به قرار گرفتن این شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی، تصریح کرد: در شرایط خطرناک و سختی که امروز از نظر شیوع ویروس کرونا در پیک چهارم قرار گرفته‌ایم، نیاز به همراهی بیشتر مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک داریم.

ولدی با تاکید بر اینکه ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی در مبادی ورودی و خروجی شهر و ممنوعیت تردد شبانه همچنان در شهرستان ملایر اعمال می شود، اظهار داشت: ورود خودروهای با پلاک غیربومی و خروج خودروهای بومی «از و به» شهرهای قرمز همچون ملایر ممنوع است و ورودی‌های این شهر در کنترل و نظارت پلیس است.

وی رعایت پروتکل‌های بهداشتی را همچنان در اولویت مقابله با کرونا تا انجام واکسیناسیون عمومی دانست و گفت: مجوزهای ترددی که باید صادر شود، بر اساس پروتکل‌های بهداشتی و به صورت محدود و طبق ضرورت صادر می‌شود.

معاون استاندار همدان با اشاره به ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار، بیان کرد: مشاغل گروه یک که مجاز به فعالیت هستند، به صورت روزانه توسط بازرسان ستاد مقابله با کرونا و ستاد صیانت از حقوق شهروندی مورد نظارت و بازرسی قرار می‌گیرند.

ولدی ادامه داد: تاکنون یک ‌هزار و ۱۰۰ دز واکسن به این شهرستان اختصاص داده شده که بر اساس اولویت و دستورالعمل‌های مرتبط، حدود ۵۵۰ نفر از اقشار مختلف و در معرض خطر این واکسن را دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، تمامی شهرستان های استان همدان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند، روز گذشته ۱۸ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در استان همدان جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =