۲۹ فروردین ۱۴۰۰، ۲۱:۴۴
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84300015
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حمله به پایگاه نظامیان آمریکا در عراق ۲ زخمی به جا گذاشت

بغداد - ایرنا - برخی منابع عراقی خبر دادند که در حمله راکتی به پایگاه هوایی بلد محل استقرار نظامیان آمریکا واقع در استان صلاح‌الدین عراق ۲ نفر زخمی شدند.

به گزارش ایرنا در روزهای اخیر مواضع ایالات متحده بارها مورد هدف گروه‌های ضد اشغالگری قرار گرفته است.

صابرین نیوز درباره حمله یکشنبه شب نوشت که شرکت آمریکایی سالی پورتر و شاخه نیروهای آمریکایی با ۶ موشک مورد حمله قرار گرفتند.

پس از این حمله آژیرهای خطر در این پایگاه به صدا درآمده است و هواپیماها، پهپادها و بالگردهای آمریکایی در آسمان منطقه شروع به گشت زنی کرده‌اند.

خبرگزاری ناس نزدیک به دولت عراق نیز از زخمی شدن ۲ نفر طی این حمله خبر داد اما اطلاعات بیشتری ارائه نکرد.

پایگاه بلد بزرگترین پایگاه هوایی نظامی عراق است که تحت سیطره نیروهای آمریکایی قرار دارد.

به گزارش ایرنا در چند روز گذشته بیش از ۲۰ کاروان لجستیکی آمریکایی در نقاط مختلف عراق، پایگاه آمریکا در نزدیکی فرودگاه اربیل و همچنین پایگاه عین الاسد در استان الانبار مورد حمله قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که کاروان های آمریکایی خسارات قابل توجهی دیدند و در فرودگاه اربیل نیز حمله پهپادی منجر به آتش سوزی گسترده شد اما مسوولان محلی هیچ اطلاعاتی از میزان خسارات فاش نکرده‌اند.

حمله پهپادی به پایگاه عین الاسد نیز طبق گفته گروه‌های ضداشغالگری با سه پهپاد انتحاری صورت گرفت که هدف آنها آسیب زدن به تجهیزات و مراکز پشتیبانی اطلاعاتی در این پایگاه بوده است.

سامانه‌های پدافند هوایی مستقر در پایگاه عین الاسد، از ردیابی وانهدام پهپادها باز ماندند و تاکنون نیز مسوولان نظامی آمریکا همچون پایگاه الحریر اربیل، از بیان جزییات خودداری کرده‌اند.

این حملات متعدد و پرتکرار باعث شد تا نیروهای آمریکایی سامانه پدافندی جدیدی در پایگاه ویکتوریا در نزدیکی فرودگاه بغداد راه اندازی و آزمایش کنند که شلیک بی هدف آن سامانه در مناطق غیر نظامی باعث بروز خساراتی به منازل و خودروها و وحشت مردم عادی شد.

به گزارش ایرنا ساعتی قبل از حمله چندشب پیش به پایگاه عین الاسد نیز یک کاروان آمریکایی که به مقصد این پایگاه در حرکت بود با بمبی قوی مورد حمله قرار گرفت. شدت آن به حدی بود که ابتدا تصور می شد به پایگاه عین الاسد حمله شده است.

همچنین یک پایگاه متعلق به سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) نیز در اربیل پایتخت محلی اقلیم کردستان مورد حمله قرار گرفت و بیش از ۱۰ تن از افسران و جاسوسان، کشته و زخمی شدند که برغم انکار مسوولان محلی اقلیم کردستان عراق، اخباری در شبکه های صهیونیستی مبنی بر انتقال چند زخمی صهیونیست به بیمارستان ها در شهرهای مختلف عراق منتشر شد.

در روزهای گذشته گروه های ضداشغالگری بارها با انتشار اطلاعیه هایی نسبت به دور شدن و فاصله گرفتن از کاروان ها و پایگاه های آمریکایی به نیروهای امنیتی و مردم عادی هشدار داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha