۱۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل فاز سه سامانه گرمسیری نیاز است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال برای اتمام و افتتاح فاز سه سامانه گرمسیری در سال جاری نیاز است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری شامگاه یکشنبه در حاشیه بازدید از سامانه گرمسیری  شهرستان مهران و مجتمع گلخانه صالح اباد از توابع این شهرستان اظهار داشت: این طرح در چهار فاز تعریف شده که ۲ فاز آن متعلق به استان کرمانشاه و ۲ فاز نیز مربوط به حوزه استان ایلام است.

وی افزود: امیدواریم با تخصیص ۱۰ هزار میلیارد ریال در سال جاری این فاز را به بهره‌برداری برسانیم.

استاندار ایلام در خصوص طرح های گلخانه ای هم افزود: گلخانه ها از دیگر طرح های کشاورزی نوین در استان ایلام موجب توسعه و رونق کشاورزی منطقه شده است و در سفر سال گذشته رییس سازمان برنامهو بودجه به استان اعتبارات خوبی در قالب طرح های جهش تولید به استان اختصاص یافت.

نوذری ادامه داد: ۲۷ هکتار از اراضی بخش صالح آباد در قالب چهار مجتمع گلخانه ای هیدورپونیک امسال به بهره برداری خواهد رسید و ۱۱۵ هکتار دیگز نیز در دست اجرا است.

وی در خصوص مزایای این طرح ها اضافه کرد: در مبحث اشتغالزایی، صادرات، تولید و تنوع در محصولات کشاورزی در استان اقدامات بسیار بزرگی صورت گرفته که به عنوان مثال تولید و صادرات انواع فلفل های رنگی دلمه ای به کشورهای همسایه از جمله محصولات صاداراتی تولیدی گلخانه های استان ایلام است.

نوذری تاکید کرد به دنبال توسعه اینگونه طرح های زودبازده، ایجاد اشتغال، توسعه و افزایش درآمدزایی در استان هستیم که با گسترش این طرح ها جوانان فارغ التحصیل حوزه کشاورزی بکارگیری می شوند.

استان ایلام دارای ۳۴۰ هزار هکتار اراضی زراعی دیم و آبی است.

هم اکنون سه طرح ملی احیای اراضی شهرستان دهلران از محل آب سد کرخه، سامانه گرمسیری و مهار آبهای مرزی در استان در دست اجرا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =