۷۰ درصد پرسنل بهداشت و درمان دزفول واکسن کرونا دریافت کردند

دزفول- ایرنا- رئیس مرکز بهداشت شهرستان دزفول گفت: تاکنون واکسن کرونا به ۷۰ درصد پرسنل بخش بهداشت و درمان دزفول و ۳۰ درصد سایر گروه‌های هدف تزریق شده است.

به گزارش ایرنا رضا پورآیین عصر یکشنبه در نشست ستاد کرونا در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج دزفول گفت: ۱۸۷ تیم نظارتی در قالب طرح شهید سلیمانی در دزفول فعال شده که ۶۶ درصد آنها در روستا و ۳۴ درصد در شهر فعال هستند.

وی افزود: طرح تشدید و نظارت از اسفندماه در دزفول شروع شده که ۲۰۰ نفر از بسیجیان در قالب ۱۰۰ تیم به نیروهای بهداشت اضافه شدند و در حال حاضر ۲۸۷ بسیجی در تیم‌های ما مشارکت دارند.
رییس مرکز بهداشت دزفول اظهارداشت: ۹۰ تیم حمایتی متشکل از نیروهای بسیجی در این طرح مشارکت دارند که در هفته گذشته ۴۸۰ خانوار را تحت پوشش فعالیت های مددکاری قرار دادند.
وی افزود: از ابتدای طرح تا ۲۷ فروردین ماه ۶۰هزار و ۴۱۸ نمونه گیری در دزفول انجام شد که ۱۶ درصد این تست‌ها مثبت بود.
پورآیین بیان کرد: تاکنون سه هزار و ۱۰۲ واکسن تزریق شده که درمجموع ۷۰ درصد پرسنل بهداشت و درمان در بخش‌های خصوصی و دولتی و ۳۰ درصد سایر گروه‌های هدف را تحت پوشش قرار دادند.
وی افزود: ۶ درصد تست‌های سریع و ۴۳ درصد کل تست های پی سی آر در دزفول مثبت شدند. 
رییس مرکز بهداشت دزفول درخصوص مراکز تجمعی نیز گفت: با توجه به تشدید طرح شهید سلیمانی تست گیری در فرودگاه و پایانه‌های مسافربری نیز انجام شد که ۶۷ صدم درصد تست هایی که در فرودگاه و ۲.۳ درصد تست هایی که در پایانه های مسافربری دزفول گرفته شده، مثبت شدند.

وی با اشاره به اینکه ۲ درصد تست کرونای همراهان بیمارانی که تست گرفتند، مثبت شدند گفت: تست کرونای  ۱۵ درصد همراهان در مراکز ۱۶ ساعته و ۴.۳ درصد از تست کرونای انجام شده در میدان تره بار مثبت شده است.

پورآیین افزود: افزون بر ۶۰ هزار بازدید از اصناف انجام شده که افزون بر ۱۶ درصد به صدور اخطاریه و ۹ درصد به پلمب واحد صنفی ختم شده است. 

شهرستان دزفول در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد و ظرفیت تخت های بیمارستان تکمیل شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =